7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, które odkryłem na “miejskich podróżach” #2

7
CZEŚĆ PRZYJACIELE!

Od kilku lat spaceruje po Gdańsku, chcąc lepiej poznać miasto i zarazem odkrywać fascynujące miejsca. W tym czasie odbyłem kilkadziesiąt „miejskich podróży”, które otworzyły przede mną mnóstwo pięknych widoków i zagadkowych przestrzeni.

W tym wpisie, pokażę Wam siedem takich miejsc. Owszem, możecie niektóre z nich znaleźć na blogu, jednak „miejskie podróże” zawsze notują wiele mniej wyświetleń, aniżeli takie zestawienia jak to dzisiejsze. A zależy mi, aby pokazać piękno Gdańska jak największej ilości ludzi.

Niżej macie link do poprzedniego wpisu z tej serii

7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, które odkryłem na “miejskich podróżach” 

Bez przeciągania, zapraszam na drugi wpis z serii – 7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, jakie odkryłem podczas „miejskich podróży”!

1. Potok Strzyża w Brętowie

W zeszłym roku wraz z kumplem odbyłem jedną z ciekawszych “miejskich podróży”, mianowicie spacer od ujścia do źródeł potoku Strzyża. Najbardziej zaskakujący odcinek przypada na terenie Brętowa. Bujna zieleń i wiele klimatycznych, skrytych w zieleni miejsc. Ciężko jest się tam dostać, ale warto. Opis tej części wyprawy znajdziecie TUTAJ (klik).

2. Wyjątkowe miejsce za ul. Waldorffa

Jedno z moich ulubionych miejsc do których lubię wracać i które już nie raz tutaj pokazywałem. Wraz z końcem ulicy Waldorffa, za zabudową, zaczyna się dziki teren zielony. Po prawej mamy świetny krajobraz, który najlepiej obserwować siadając na trawce. Opis “miejskiej podróży” w czasie której byłem m.in. w tym miejscu, znajdziecie TUTAJ (klik).

3. Klatka schodowa w Nowym Porcie

Trzecim miejscem w dzisiejszym zestawieniu jest urocza klatka schodowa w jednej z kamienic Nowego Portu. Weszliśmy od niej z kumplem podczas wędrówki z Letnicy do Nowego Portu właśnie. Opis całej wyprawy, KTÓRĄ SERDECZNIE POLECAM WASZEJ UWADZE, znajdziecie TUTAJ (klik).

4. Wąwóz między ul. Płocką a Jeleniogórską

Jeśli jest wąwóz, to po obu stronach są wzniesienia, a z nich sympatyczne widoki. Mnie spodobały się te od strony ul. Jeleniogórskiej. Opis całej wyprawy znajdziecie TUTAJ (klik).

5. Widoki jak “marzenie”

W cudzysłowie, ponieważ chodzi o widoki z osiedla “Moje Marzenie”. Można stąd oglądać Ujeścisko i Chełm, a widok wypełniony jest dużą ilością zieleni. Opis całej wyprawy, znajdziecie TUTAJ (klik).

6. Ulica Stolema

Łączącą Zabiornie z Jasieniem ulicę Stolema przeszedłem w czasie jednej z “miejskich podróży”. Niżej macie widok, jaki się z niej rozciąga. Opis całej wyprawy, znajdziecie TUTAJ (klik).

7. Za takie miejsca kocham Gdańsk!

Jeśli chcecie poznać to miejsce, zapraszam TUTAJ (klik) do lektury wpisu z “miejskiej podróży” z Martą z bloga Palcem po mapie – stopą po ziemi (klik).

KILKA (WAŻNYCH) SŁÓW NA KONIEC

Mam nadzieję, że taki sposób pokazywania ciekawych miejsc w Gdańsku się Wam podoba. Postaram się o kolejne takie zestawienie już wkrótce.

Zapraszam do lajkowania fanpage’a 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie każdego dnia pokazuję Gdańsk.

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

 

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Najnowsze wpisy

Archiwa