Siedem FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, jakie odkryłem podczas “miejskich podróży”

S
Cześć Przyjaciele!

Od kilku lat spaceruje po Gdańsku, chcąc lepiej poznać miasto i zarazem odkrywać fascynujące miejsca. W tym czasie odbyłem kilkadziesiąt “miejskich podróży”, które otworzyły przede mną mnóstwo pięknych widoków i zagadkowych przestrzeni.

W tym wpisie, pokażę Wam siedem takich miejsc. Owszem, możecie niektóre z nich znaleźć na blogu, jednak “miejskie podróże” zawsze notują wiele mniej wyświetleń, aniżeli takie zestawienia jak to dzisiejsze. A zależy mi, aby pokazać piękno Gdańska jak największej ilości ludzi.

Bez przeciągania, zapraszam na 7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, jakie odkryłem podczas “miejskich podróży”!

1. “Sawanka” i to położenie miasta

W zeszłym roku wraz Łukaszem, odbyliśmy niedługą, acz ciekawą “miejską podróż”. Szliśmy wzdłuż ul. Sucharskiego, trafiając na stawek i wydmy, po czym od strony ul. Kontenerowej doszliśmy na “Sawankę”. Wówczas totalnie zafascynował mnie widok z jednej z górek! Opis całej wyprawy znajdziecie TUTAJ (klik).

2. Panorama miasta ze wzgórz na Lipcach

Najpiękniejsze jest to, co niespodziewane. Widok, który macie niżej, odkryłem wraz z Łukaszem w czasie jednej z ciekawszych “miejskich podróży” (chociaż, każda jest ciekawa!) wzdłuż wzgórz morenowych. Spodziewamy się i znamy widoki z wzgórz we Wrzeszczu bądź Oliwie, ale Lipce? Zachęcam do eksplorowania tych miejsc. Opis całej wyprawy znajdziecie TUTAJ (klik).

3. Mosty Siennicki i Wantowy im. Jana Pawła II z nieznanego brzegu Wisły

Zeszłoroczna “miejska podróż” z Łukaszem, w czasie której mieliśmy cel w Św. Wojciechu, a wylądowaliśmy na Stogach. Po tym postanowiliśmy odkryć nieznany nam brzeg Martwej Wisły. Odkryliśmy kilka serio ciekawych widoków! Obecnie nabrzeże Retmanów jest w remoncie, zatem pewnie niedługo będzie można wygodniej pokonać ten odcinek nad wodą. Opis całej wyprawy znajdziecie TUTAJ (klik).

4. Wzgórze za Parkiem Oruńskim

To miejsce odkryłem w czasie jednej z pierwszych “miejskich podróży” w 2015 roku, wówczas serie dziewięciu wpisów nazwałem “Gdańsku, wciąż nie przestajesz mnie zaskakiwać”. To niesamowite, wchodzić gdzieś, gdzie kompletnie nie wiesz czego się spodziewać, a później dostać taki widok.

5. Królewskie Wzgórze

“Miejską podróż” w czasie której zaszedłem na ulicę i osiedle o tej nazwie, odbyłem niemal 2 lata temu. Odkryłem w Gdańsku całe mnóstwo krajobrazów, lecz ten jest jednym z ciekawszych. Warto sprawdzić. Opis całej wyprawy znajdziecie TUTAJ (klik).

6. Wzgórze Mickiewicza

Jakiś czas temu otworzono punkt widokowy w parku na stoku między Wzgórzem Mickiewicza a Emaus. Znałem to miejsce już wcześniej, czego dowodem jest miejska podróż z kwietnia 2016 roku. Wówczas odkryłem fascynujący widok na Siedlce, Suchanino i Morenę. Dzisiaj z pewnością miejsce jest lepiej zagospodarowane, zatem warto się wybrać. Opis całej wyprawy znajdziecie TUTAJ (klik).

7. Niespodzianka na Aniołkach

Można znać miasto bardzo dobrze, można mieszkać w nim całe życie, ale zawsze znajdzie się miejsce, perspektywa, widok, który zaskoczy. W czasie jednej z “miejskich podróży”, którą znajdziecie TUTAJ (klik), odkryłem super widok. Sprawdźcie niżej.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Mam nadzieję, że taki sposób pokazywania ciekawych miejsc w Gdańsku się Wam podoba. Postaram się o kolejne takie zestawienie, jeśli dacie znać co o tym myślicie.

Zapraszam do lajkowania fanpage’a 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie każdego dnia pokazuję Gdańsk.

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

komentarzy

  • Pierwszy punkt mnie zaskoczył, ale czemu nie – zwłaszcza podczas upałów “Sawanka” może nabierać takich kolorów, że by się dało kręcić film o Afryce. 😉 Nie mniej zaskoczył mnie widok z Aniołek na Biskupią Górkę. Przy okazji, ponieważ na 16 lipca przygotowuję spacer, miałem okazję przeczytać, że to schronisko było inspirowane zamkiem biskupim w Lidzbarku Warmińskim. Czyli jednak Miasto Gdańsk ma zamek! 🙂

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa