Siedem zdjęć pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk

S
Cześć Przyjaciele!

Odkąd zacząłem pisać bloga i dzielić się zdjęciami, cel był jeden, pokazać jak ciekawy, różnorodny i piękny jest Gdańsk. Otworzyć na mało znane miejsca, łączyć w jednym wpisie przeróżne krajobrazy, aby każdy z nas miał coraz szerszy obraz miasta, w którym żyjemy.

Z tego względu wychodzę do Was z NOWĄ serią wpisów, która podobnie jak 7 ulic świadczących o tym jak ciekawy jest Gdańsk (klik), ma na celu ukazanie jak interesujący jest Gdańsk i jak szerokim spektrum obrazów dysponuje.

Zapraszam serdecznie 🙂

1. Brzeźno i widok na Zatokę Gdańską

Zaczynamy od Brzeźna i ścieżki, prowadzącej do falochronu zachodniego. Zdjęcie wykonałem ponad 3 lata temu niedługo po wschodzie słońca, stąd tak piękne światło. Jednakże to miejsca i widok jaki można z niego oglądać jest piękny za każdym razem, gdy tam jestem. Położenie Gdańska nad morzem daje wspaniałe możliwości widokowe, spacerowe, a także ucieczki od zgiełku miasta.

2. Brama Nizinna

Za każdym miastem ciągnie się historia, która jest widoczna w budynkach, pomnikach, muzeach. Jednym z takich pobocznych, rzadko odwiedzanych przez turystów zabytków jest Brama Nizinna. Zbudowana w 1626 roku przez Jana Strakowskiego w stylu renesansowym, broniła dostępu do miasta od południa. Lubię takie miejsca, takie budynki, lubię również ich detale. To wszystko przenosi w czasie, daje namacalny fakt istnienia miasta 400 lat temu. Niesamowite.

3. Ulica tartaczna

Ulica Tartaczna i spojrzenie na wieżę Kościoła Św. Jana. Ten obraz Gdańska pokazuje, że zawsze można spojrzeć na miasto od nowa.

Miasto to nieodkryta kopalnia wspaniałych widoków, w jednym jest ich mniej, w innym więcej, w jednym robią mniejsze, w innym większe wrażenie, niektóre do nas mocniej trafią, inne mniej, jednakże ZAWSZE można spróbować zobaczyć nieco więcej.

4. Widok z Jasienia na Zatokę Gdańską

W przypadku wykonywania pierwszego zdjęcia, stałem przy samej plaży i wodzie, w tym przypadku byłem jakieś 10 km dalej. Ukształtowanie terenu Gdańska i położenie nad morzem, pozwala oglądać takie widoki jak ten niżej.

5. Wzgórze Luizy

Ciekawe miejsca, co już nie raz udowodniłem, można spotkać niemalże wszędzie. Kolejny przykład to Łostowice i Wzgórze Luizy, które w jesiennej szacie prezentuje się wyjątkowo uroczo.

6. Wrzeszcz, ul. Batorego

Wrzeszcz to dzielnica, gdzie znajdziemy wiele przykładów pięknych budynków. Idąc ulicą Batorego, raz po raz oglądamy domy, który przykuwają wzrok. To również jedna z odsłon miasta.

7. Zaspa i jej murale

Zaspa prócz tego, że jest blokowiskiem, stanowi swoistą galerie sztuki pod gołym niebem. Murale zdobią szczytowe ściany bloków, urozmaicając życie mieszkańcom. Przyciągają również ludzi z innych części miasta, jak np mnie 😉

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę wpisu. Liczę, że zestawienie zdjęć jest na tyle ciekawe, iż choć trochę oddaje to jak ciekawym miastem jest Gdańsk.

Więcej Gdańska, nowe posty, filmiki, moje przemyślenia i zdjęcia, czekają na fanpage’u – o TUTAJ (klik). WARTO POLUBIĆ FANPAGE I BYĆ NA BIEŻĄCO.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa