Schowany, pełen kwiatów i spokoju OGRÓD z wspaniałym widokiem na Gdańsk

S

Cześć Przyjaciele!

Nie raz wspominałem, że często mamy pod nosem ciekawe/piękne/fascynujące miejsca, tylko o nich nie wiemy, prawda?

Otóż całkiem niedawno, znalazłem po raz kolejny potwierdzenie powyższych słów.

Nagrywając ujęcia dronem na końcu ulicy Popradzkiej, podeszła do mnie siostra zakonna. Porozmawialiśmy na temat drona, jego możliwości, i zostałem poproszony, abym zrobił kilka ujęć z góry Ogrodu Biblijnego, który został urządzony na terenie Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Apostolstwa Katolickiego.

Nie miałem o tym miejscu pojęcia, a mieszkam bardzo blisko.

Ogród Biblijny u sióstr Pallotynek

Na skarpie między ulicą Popradzką a Malczewskiego, znajduje się fantastyczne miejsce – Ogród Biblijny u sióstr Pallotynek (TUTAJ strona internetowa sióstr). U dołu hałaśliwa al. Armii Krajowej, wyżej oaza spokoju. Kolorowe kwiatki, setka gatunków roślin, pojawiających się w Piśmie Świętym, do tego charakterystyczne punkty, odnoszące się do miejsc czy scen biblijnych. Siostry same dbają o ogród i wychodzi im to doskonale.

Pełen kwiatów i spokoju ogród z widokiem na Gdańsk

Ogród jest pięknie położony, dając wspaniałe możliwości widokowe. Usytuowany bardzo blisko centrum Gdańska, a jednak zapewniający intymność, spokój, możliwość modlitwy, kontemplacji, medytacji. Spacerując obok ślicznych kwiatków, rzeźb, kwitnącej zieleni, w tle widzimy Główne Miasto – Bazylikę Mariacką, Wieże Więzienną, Kościół Św. Jana, wieże Ratusza oraz dalsze dzielnice, jak Przeróbka i Stogi. Patrząc z góry na schodzący w dół ogrod, w oddali mamy krajobraz Siedlec i Suchanina. W niższej partii Ogrodu Biblijnego, znajdziecie ławki, jeszcze więcej pięknych zaułków i harmonii. Na tabliczkach poczytacie o roślinach i drzewach, spotkacie tabliczki z nazwami takimi jak: Jerozolima, Golgota, Cezarea Filipowa czy Kafarnaum.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Zachęcam do zajrzenia do tego świetnego miejsca. Wystarczy zajechać na Siedlce, znaleźć ulicę Popradzką i iść do samego końca. Tam jest brama, którą wejdziecie do Ogrodu Biblijnego.

Ogród otwarty jest dla każdego we Wtorki, Czwartki, Piątki i Soboty w godzinach 10:00-17:00 oraz Niedzielę w godzinach 15:00-18:00.

Serdecznie zapraszam na mój fanpage 7 zdjęć z Gdańska, gdzie pokazuje wiele miejsc poza utartym Gdańskim szlakiem.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa