Rowerem śladem czterech ciekawych przystanków tramwajowych/autobusowych (ujęcia z drona)

R

Cześć Przyjaciele!

Całkiem niedawno, opublikowałem lubiany przez Was wpis pt. “7 przystanków autobusowych/tramwajowych w Gdańsku z ciekawymi widokami“.

Wówczas odezwał się do mnie Michał, prowadzący na facebook’u stronę GVIDANTO (z języka esperanto: przewodnik) i zaproponował więcej tego typu miejsc.

Spotkaliśmy się w tym celu we trójkę (był jeszcze mój brat) w poniedziałek (28 września). Przejechawszy 25 km rowerami, zaliczyliśmy 4 ciekawe przystanki autobusowe/tramwajowe z zacnymi widokami.

Co istotne, oboje mieliśmy ze sobą drona, zatem poniżej znajdziecie zdjęcia nie tylko z ziemi, co urozmaici lekturę.

Zapraszam Was na krótki opis owej rowerowej wyprawy po Gdańskich przystankach. Jak się okazuje, również w ten sposób można odkrywać piękno, różnorodność i klimat grodu nad Motławą.

Przystanek pierwszy – Pętla Chełm Witosa

Spotkaliśmy się przy pętli tramwajowej na Chełmie. Właśnie ona była pierwszym z przystanków z widokami. Stanęliśmy na wydeptanej ścieżce tuż obok, skąd mamy widok na Orunię Górną.

Widok z drona

Korzystając z drona, mogliśmy zobaczyć pętlę w całej krasie z blokami przy ul. Witosa w tle, z kolei z drugiej strony dziki teren zielony, jak i wspomnianą Orunię Górną.

Przystanek drugi – Cedrowa

Następnie, udaliśmy się w kierunku Ujeściska, by skręcić w ulicę Cedrową. W jej ciągu jest jeden przystanek, a korzysta z niego, jak poinformował mnie dokładnie Michał, linia 195, która tutaj ma swoją pętlę. Co do przystanku i widoków – na pierwszym planie jest Cmentarz Łostowicki, za nim zaś dostrzeżemy chociażby zabudowę Piecek-Migowa (Moreny).

Widok z drona

Wiele ciekawiej robi się, kiedy zobaczymy ów widok z niemal 50 metrów z drona. Cmentarz prezentuje się zupełnie inaczej, widać sieć ścieżek i poszczególne jego części, dalej wspomniana Morena, Suchanino, Wrzeszcz, Letnica, Zatoka Gdańska, a nawet Półwysep Helski.

Przystanek trzeci: Chmielna

Trzeci z zaproponowanych przez Michała przystanków, zlokalizowany jest w centrum miasta, choć zdaje się, nie jest aż tak popularny. A szkoda, gdyż przystanek “Chmielna” na Wyspie Spichrzów, oferuje widok na dominanty w Gdańskim krajobrazie – wieże Bazyliki Mariackiej oraz Ratusza Głównego Miasta.

Widok z drona

Wzleciałem do góry dronem, robiąc poniższe zdjęcie. U dołu, coraz gęściej zabudowana Wyspa Spichrzów, Główne i Stare Miasto, Stocznia, Góra Gradowa i jeszcze więcej.

Przystanek czwarty: Błonia

Ostatnim przystankiem na trasie był ten o nazwie “Błonia”. Prowodyr wycieczki pokazał, że widać stąd świetnie Most Wantowy im. Jana Pawła II, ale zaproponował, byśmy podjechali bliżej rzeki i samego mostu. Trafiliśmy idealnie na zachód słońca. Niech zdjęcia mówią same za siebie 🙂

Właśnie taki jest Gdańsk

Powiem szczerze, że dzięki tej wyprawie rowerami z dronami między przystankami z widokami, zobaczyłem jak ciekawy jest Gdańsk.

Właściwie po raz kolejny się o tym przekonałem.

Chełm to zetknięcie blokowiska z dzikim terenem zielonym, Cedrowa to widok na cmentarz, ale dalej mamy piękną rzeźbę terenu plus Gdańskie dzielnice, przy Chmielnej zobaczyliśmy to z czego Gdańsk jest znany, zaś przy Elbląskiej zaciekawiła nas spokojna, bajkowa i lekko niecodzienna odsłona Gdańska.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Zachęcam i Was do odkrywania Gdańska! Możecie korzystać z mojego bloga, bądź robić to tak, jak lubicie.

Sporo ciekawych miejsc, zdjęć i opisów, znajdziecie na fanpage’u 7 zdjęć z Gdańska (klik).

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa