7 przystanków autosusowych/tramwajowych w Gdańsku z ciekawymi widokami

7

Cześć Przyjaciele!

Nikt z nas nie lubi czekać zbyt długo na autobus lub tramwaj, jednak są miejsca, gdzie widoki ten czas oczekiwania umilają.

Wybrałem siedem takich przystanków (autobusowych i tramwajowych), z których są ciekawe widoki na okolicę.

Zapraszam na ich przegląd 🙂

1. Przystanek autobusowy “Węzeł Karczemki”

Mam na myśli przystanek w kierunku “Gdańska”, bowiem stąd jest świetny widok na Jezioro Jasień. Co prawda niewiele osób z niego korzysta, jednak jeśli już się zdarzy, przy dobrej pogodzie można pooglądać krajobraz z jeziorem w dole, obwodnicą i Kiełpinem za nią.

2. Przystanek autobusowy “Dulkowa”

Przystanek usytuowany na Wyspie Sobieszewskiej, wzdłuż ul. Przegalińskiej. Zdaje sobie sprawę, że ilość osób jaka korzysta z tego przystanku jest znikoma, ale przyznajcie, że czekać z TAKIM widokiem na Martwą Wisłę to jest coś.

Dla jasności, poniższe zdjęcie nie przedstawia opisanego wyżej przystanku, natomiast mniej więcej tak to wygląda.

3. Przystanek autobusowy “Przystań”

Drugi przystanek w tym zestawieniu zlokalizowany na Wyspie Sobieszewskiej. Widać stąd przeprawę promową między Świbnem a Mikoszewem oraz Martwą Wisłę.

Zdjęcie zrobione tuż obok przystanku.

4. Przystanek tramwajowy “Dworzec PKS”

Zlokalizowany przed budynkiem Dworca Autobusowego przy ul. 3 Maja jest świetnym punktem widokowym na Stare i Główne Miasto. Szczególnie nocą, kiedy wieże kościołów są iluminowane, warto ten widok zobaczyć.

5. Przystanek tramwajowy “Brętowo PKM”

Końcowy przystanek linii nr 10, zlokalizowany na tym samym peronie co stacja PKM Brętowo. Mamy tutaj super widok na dolinę z ulicą Potokową i zielone wzgórza.

6. Przystanek tramwajowy “Stadion Energa”

W tym przypadku czynnikiem decydującym o ciekawym widoku jest oczywiście stadion. W mojej ocenie najładniejszy w kraju, a móc go oglądać oczekując na tramwaj? Coś pięknego.

Co więcej, sam przystanek nawiązuje wyglądem do stadionu.

7. Przystanek autobusowy “Nad Jarem”

Zlokalizowany wzdłuż ul. Powstańców Warszawskich na Suchaninie. Mam na myśli przystanek w kierunku Moreny. Może nie z samego przystanku, ale tuż obok jest miejsce z pięknym widokiem w stronę centrum Gdańska. Widać stąd chociażby wieże Bazyliki Mariackiej.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas 🙂 Wierze, że ten wpis był dla Was ciekawy i sami poszukacie przystanków z ładnymi widokami.

Po więcej Gdańska zapraszam TUTAJ, oraz jak zawsze w czwartki i niedziele na bloga.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa