Zdjęcia Gdańska z drona #2 – piękna plaża na Wyspie Sobieszewskiej i inne świetne miejsca

Z

Cześć Przyjaciele!

Witam Was w serii wpisów, w których pokazuje Gdańsk widziany z drona.

W serii “Gdańsk z lotu drona”, zobaczycie po 7 ujęć Gdańska z wykorzystaniem drona. Będę łączył przeróżne miejsca, dodając do nich stosowny komentarz.

Moim celem jest pokazanie jeszcze innego, nowego spojrzenia na miasto. Wierzę, że nie raz Was zaskoczę.

Zaufajcie mi, mnóstwo miejsc z poziomu chodnika wygląda zwyczajnie, ale gdy tylko poleci się trochę w górę… 😉

Zapraszam do DRUGIEGO wpisu z serii “Gdańsk z lotu drona”! Pierwszy, znajdziecie niżej:

W niniejszym wpisie, zobaczycie kilka ciekawych i cudnych miejsc, które pokazują, jak Gdańsk jest piękny. Przede wszystkim piękna Wyspa Sobieszewska, ale również Bastion Żubr lub Cygańska Góra.

Zapraszam do zdjęć i lektury!

1. Stogi – ta dzielnica jest zielona!

Stogi to mocno zazieleniona dzielnica Gdańska, pisałem już o tym TUTAJ. Z drona widać to lepiej! U dołu Pusty Staw, dalej oczywiście morze, a główną część zdjęcia wypełnia las.

Wiedziałeś, że Stogi są tak ładne?

2. Cygańska Góra zimą

Zastanawialiście się, jak wygląda Cygańska Góra z lotu ptaka? A jak prezentuje się zimą? Odpowiedź jest poniżej. Mnie fascynuje tak duża, zaśnieżona połać terenu wolnego od zabudowy w środku miasta. Dodatkowy zachód słońca, dodaje tylko uroku.

3. Biały Bastion Żubr

Gdańsk jest usiany ciekawymi miejscami, wyróżniającymi to miasto w skali Polski. Jednym z nich jest zachowana dawna fosa i bastiony. Bastion Żubr był jednym z kilkunastu podobnych, wzniesionych w pierwszej połowie XVII wieku.

4. Kamienna Śluza

Kamienna Śluza z początku XVII wieku, zabytek wyjątkowy w skali Europy. Po drugiej stronie dawnej fosy Olszynka.

5. Dłuuuuuuuga plaża na Wyspie Sobieszewskiej

Zdjęcie zrobione na wysokości Górek Wschodnich w kierunku Świbna. Spodziewałem się super krajobrazów, ale to przerosło moje oczekiwania!

Las, wydmy, plaża, morze – czy jest coś piękniejszego? 😉

6. Rezerwat przyrody “Ptasi Raj”

Barwy Wyspy Sobieszewskiej – złota plaża, błękitne Jezioro “Ptasi Raj”, granatowe morze, zielony las. Bursztynowa wyspa jest piękna tak z lądu, jak i z lotu ptaka.

7. Zbiornik retencyjny “Wielkopolska”

Zupełnie inna część miasta, ale jak się okazuje, również miła i ciekawa krajobrazowo. Łostowice i jeden ze zbiorników retencyjnych. W dole ulica Wielkopolska. Jeden z tych rejonów miasta, który intensywnie się zabudowuje.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę tego wpisu. Wierzę, że każde z siedmiu powyższych zdjęć, przyniosło nowe spojrzenie na Gdańsk oraz pokazało, że jest on ciekawym i pięknym miastem.

Więcej zdjęć (również z drona), opisów miasta i przemyśleń, znajdziesz niżej.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa