Trasa pozwalająca poznać Zabornię (projekt dzielnicowy)

T

Cześć Przyjaciele!

“Projekt dzielnicowy” – tak nazwałem cykl wpisów, w których pragnę przybliżyć 7 ciekawych miejsc i 7 punktów widokowych różnych Gdańskich dzielnic. Dodatkowo opracowałem trasy spacerowe, spajające najciekawsze miejsca, abyście mogli na własną rękę wszystko obejrzeć.

Dla porządku: w “projekcie dzielnicowym”, każdej kolejnej dzielnicy, poświęcę, jak wspomniałem wyżej, trzy wpisy. Będę je publikował przez 3 tygodnie.

(Przy mniej zasobnych w ciekawe miejsca dzielnicach, będę je łączył lub pomijał naturalne punkty widokowe, których np. w Nowym Porcie nie ma.)

Pokazałem Wam już Wrzeszcz, Brętowo, Stare Szkoty, Aniołki, Siedlce, Piecki-Migowo, Nowy Port, Wyspę Sobieszewską i Oliwę. Na górze witryny, znajdziecie zakładkę „PROJEKT DZIELNICOWY”, gdzie zastaniecie wszystkie wpisy tego właśnie projektu.

Dziesiątą dzielnicą jest Zabornia!

W niniejszym wpisie, opiszę Wam trasę, dzięki której zrobicie sobie super spacer po Zaborni. Zobaczycie kilka ciekawych, mało znanych miejsc. Możecie również zajrzeć TUTAJ, gdzie wymieniłem 7 pięknych miejsc w Zaborni.

Trasa spaceru na mapie Gdańska

Spacer po Zaborni – zbiorniki retencyjne, działki i widoki

Proponuję zacząć spacer po Zaborni od skrzyżowania ulicy Kartuskiej z Al. Pawła Adamowicza. Dojedziecie tam autobusem (linie 167, 168) bądź tramwajem (linia 12) na przystanek “Zabornia”. W pierwszej kolejności, udacie się w górę Al. Adamowicza, mając po swojej prawej stronie świetny widok na działki i miasto w tle. Dochodząc do ulicy Stolema i spojrzycie w prawo, zobaczycie górkę ponad przystankiem tramwajowym. Jeśli czujecie się na siłach, możecie wejść na górę i spojrzeć na jeszcze ciekawszy krajobraz.

Dalsza trasa wiedzie moi Drodzy ulicą Stolema w kierunku ulicy Łabędziej i zbiornika retencyjnego o tej samej nazwie. Nad wodą możecie wypocząć, zrobić sobie przerwę na kanapkę, by z nową siłą iść dalej. Drugim zbiornikiem retencyjnym na naszej trasie jest ten przy ulicy Cedrowej. Dotrzecie tam zgodnie ze wskazówkami na mapce, którą zamieściłem wyżej.

Wracacie do Kartuskiej i śmigacie w dół ulicy, aż do skrętu w lewo w ulicę Myśliwską. Idziecie tylko kawałek, bowiem po chwili skręcacie w prawo w ulicę Św. Huberta. Jest to niepozorna uliczka, ale można wypatrzeć całkiem miłe widoczki. Wracając do Myśliwskiej, skręcacie w prawo, po drodze zobaczycie kolejny zbiornik retencyjny, po czym możecie przejść do Piekarniczej i w okolice Carrefoura, by zakończyć spacer.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę nowego wpisu. Trasa, którą Wam opisałem, jest do przejścia dla każdego. To około 4,5 km, więc na luzie dla większości osób.

Wypatrujcie kolejnych artykułów z cyklu “projekt dzielnicowy”, gdyż zamierzam opisać wszystkie Gdańskie dzielnice i ich ciekawe miejsca.

Dołącz do społeczności bloga, klikając poniżej “lubię to” i bądź na bieżąco.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa