7 mało znanych i pięknych miejsc nad wodą w Gdańsku

7

Cześć Przyjaciele!

Gdańsk to miasto o wielu twarzach. Jedną z nich jest nadwodna odsłona miasta. Opublikowałem nawet artykuł, w którym pokazałem 27 krajobrazów z wodą w roli głównej.

W dzisiejszym wpisie wybrałem dla Was 7 mało znanych, klimatycznych i pięknych wodnych zakątków w Gdańsku.

Oczywiście mało znanych dla szerszego grona odbiorców, gdyż każdy miłośnik Gdańska co najmniej pięć z siedmiu miejsc już widział. Swoją drogą, napiszcie mi proszę, które z miejsc poniżej mieliście okazje zobaczyć?

Postarałem się o krótkie opisy i mapkę, byście mogli na spokojnie wszędzie trafić. Zaczynamy!

1. Kanał Na Stępce

Niewielka przystań między północnym cyplem Ołowianki a ulicą Na Stępce. Miejsce w centrum miasta, a jednak nieco cichsze, z innym klimatem.

2. Twierdza Wisłoujście

Przy Forcie Carre Twierdzy Wisłoujście znajdziecie niewielką, a uroczą przystań. To miejsce pokazuje, że Gdańsk skrywa masę uroczych, nadwodnych zakątków.

3. Rozwójka

Widok z mostku wzdłuż ulicy Tarcice na kanał w kierunku Martwej Wisły oraz Stogów. Kto by pomyślał, że w dzielnicy Rudniki są tak urocze miejsca?

4. Bulwar nad Wisłą na Wyspie Sobieszewskiej

Tym razem miejsce bardziej znane, a mianowicie bulwar nad Martwą Wisłą na Wyspie Sobieszewskiej. Zdjęcie zrobiłem kilka ładnych lat temu i z tego względu widać stary most pontonowy.

5. Ulica Przełom na Górkach Zachodnich

Górki Zachodnie z trzech stron mają dostęp do wody. Plaża i Wisła Śmiała są dość znane, ale Martwa Wisła? Ulica Przełom biegnie właśnie nad Martwą Wisłą naprzeciw Płoni. Mamy stąd widok w kierunku Wyspy Sobieszewskiej.

6. Śluza w Przegalinie

Kolejny wodny zakątek znajdziemy w Przegalinie na końcu Wyspy Sobieszewskiej. To XIX-wieczna śluza i widok na zachód.

7. Twierdza Wisłoujście

Ostatnim tego typu miejscem nad wodą w tym zestawieniu jest fragment fosy Twierdzy Wisłoujście i nabrzeże barkowe. Kolejne spokojne i zaciszne miejsce tuż nad wodą.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę wpisu. Mam nadzieję, że zestawienie uroczych miejsc nad wodą w Gdańsku Was zainteresowało i sami ruszycie odkrywać miasto nad wodą.

Tym wpisem udowodniłem również, że Gdańsk to nie tylko 21 km plaż oraz znana każdemu Motława, a wiele więcej wodnych zakątków, których mało kto zna.

Zapraszam serdecznie po wpisy na 7 zdjęć z Gdańska na FB oraz zdjęcia i relacje z miejskich wypraw na 7 zdjęć z Gdańska na Instagram.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

komentarzy

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa