Co warto zobaczyć w Gdańsku? Przykładowe 7 znanych i nieznanych miejsc w Gdańsku

C

Cześć Przyjaciele!

Mam dzisiaj dla Was siedem ujęć siedmiu różnych miejsc w Gdańsku. Skompletowałem miejsca znane i mniej znane, widoczki rozpowszechnione, jak i takie, które mało kto ogląda. Wszystkie zdjęcia zrobiłem w mijającym miesiącu kwietniu.

Pragnę pokazać Wam moi Drodzy jak piękny i ciekawy jest Gdańsk. Możecie w wolnym czasie podróżować po własnym mieście. Być może zobaczycie któreś z poniższych miejsc?

Zapraszam do lektury i 7 miejsc w Gdańsku, pokazujących jak piękny jest Gdańsk!

1. Ulica Długa i jej zabudowa

Gdańskie Główne Miasto to moim zdaniem architektonicznie najładniejszy obszar staromiejski w Polsce. Poniżej fragment północnej pierzei ulicy Długiej i Ratusz Głównego Miasta. Różnorodne szczyty kamieniczek, odmienne fasady, najładniejsza moim zdaniem wieża ratuszowa w Polsce. Ten widok nie może się znudzić.

2. Zbiornik Retencyjny “Jabłoniowa”

Gdańsk to zagłębie zbiorników retencyjnych. Jestem ciekaw czy jest w Polsce miasto, które ma ich więcej? Wiele z owych stawów znajdziecie pośród nowych osiedli. Mając w pamięci otoczenie zbiornika “Jabłoniowa” sprzed kilku lat i obecnie, widać, jak miasto się zmienia.

3. Dzika Orunia

Orunia jest bardzo ciekawa jeśli chodzi o położenie. Jedną nogą leży na Żuławach Gdańskich, drugą na Gdańskiej Wysoczyźnie. Urozmaicone krajobrazy jak na dłoni można oglądać z ulicy Kampinoskiej.

4. Brama Wyżynna z poziomu ulicy

Naziemne przejście przy Bramie Wyżynnej to powiew NORMALNOŚCI, na który długo czekałem. Nie dość, że pozwala na spokojnie przejść każdemu na drugą stronę ulicy, to w gratisie jest widok na przecudną renesansową Bramę Wyżynną. Ma się poczucie “wchodzenia do miasta”. Krok w dobrą stronę.

5. Brętowo – kraina lasów i wzgórz

Brętowo to dzielnica Gdańska, którą bezwiednie mijamy w autobusach lub samochodach. Tymczasem to dzielnica wzgórz i lasów, pełna ciekawych miejsc i krajobrazów. Poniższe zdjęcie zrobiłem z Byczego Wzgórza.

6. Dolina Radości

Takie pejzaże można spotkać w Dolinie Radości w Oliwie. Spacer ze Złotej Karczmy do Oliwy trwa nieco ponad godzinę, a po drodze… urokliwa natura, woda, morenowe wzgórza. Polecam.

7. Oliwa – miasto w mieście

Oliwa do pewnego czasu była osobnym miastem. Obecnie, mimo, iż jest dzielnicą Gdańska, zachowała swój odrębny charakter. Spacerując po Oliwie mam wrażenie, jak gdybym zwiedzał niewielkie, urocze miasteczko, położone gdzieś u podnóża gór (takich jak Beskidy). Macie podobnie?

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę wpisu. Liczę, że zestawienie zdjęć jest na tyle ciekawe, iż choć trochę oddaje to jak ciekawym miastem jest Gdańsk.

Więcej Gdańska, nowe posty, filmiki, moje przemyślenia i zdjęcia, czekają na fanpage’u – o TUTAJ (klik)WARTO POLUBIĆ FANPAGE I BYĆ NA BIEŻĄCO. A dodatkowo zapraszam na Instagram – o TUTAJ (klik).

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa