7 pięknych, a niedostępnych miejsc w Gdańsku

7

Cześć Przyjaciele!

Gdańsk ma wiele pięknych miejsc, które możecie odwiedzić. Pokazywałem je Wam na blogu mnóstwo razy. Tym razem skupiam się, owszem na miejscach ładnych i ciekawych, ale niedostępnych dla postronnych.

Wiadomo, że jeśli dane miejsce jest niedostępne, tym mocniej interesuje i rozbudza wyobraźnię. Wypiszę 7 takich miejsc w Gdańsku, a Wy w komentarzach możecie dopisać kolejne 🙂

Zapraszam serdecznie do lektury – oto 7 pięknych, ale niedostępnych miejsc w Gdańsku!


1. Plaża na Westerplatte

Bynajmniej nie chodzi o znaną każdemu plażę na Westerplatte, a o pas plaży na zamkniętym terenie wojskowym. Idąc bulwarem nad Zatoką Gdańską docieramy do płotu, za którym jest owa plaża. Można tylko sobie wyobrazić, jak idziemy dalej, siadamy na piasku i rozkoszujemy tym miejscem.

2. Gdańskie Stocznie

Wyspa Ostrów i dwie duże stocznie (Remontowa im. Piłsudskiego oraz Gdańska), które się tam znajdują są na co dzień zamknięte dla zwykłych osób. Jednakże raz w roku, w dzień stoczniowca w czerwcu można to miejsce zwiedzić. To miasto w mieście, zupełnie przeciekawy teren, który żyje swoim życiem. Klimat typowy dla miasta nadmorskiego, który uwielbiam. Jednakże przez niemal cały rok nie ma możliwości wejścia na teren stoczni.

3. Tereny portowe

Analogicznie niedostępne są tereny portowe. Nabrzeża i cumujące przy nich masowce, terminal DCT i największe na świecie kontenerowce, teren przy Kapitanacie Portu lub ciekawe budynki na terenie portu. Możemy je oglądać z wody bądź na zdjęciach lub… w TYM i TYM artykule pokazałem trochę portu z bliska i od środka 😉

4. Wille przy Jaśkowej Dolinie

Nie ma wątpliwości, że Jaśkowa Dolina jest jedną z ładniejszych ulic w Gdańsku. O jej uroku stanowią śliczne wille i pałacyki, dla których tłem jest zieleń Parku Jaśkowej Doliny. Przechodząc lub przejeżdżając przez “jaśkową” nie raz pomyślałem, że fajnie byłoby wejść do środka tej czy innej willi. Zobaczyć wnętrze, ogrody, poznać ludzi.

5. Schronisko Młodzieżowe na Biskupiej Górce

Wieża Schroniska Młodzieżowego na Biskupiej Górce rozbudza zmysły wielu z nas. Możemy sobie wybrażać jaki z góry jest widok na centrum Gdańska, ale niestety bardzo trudno tego doświadczyć. Obiekt zajmowany jest przez policję i niestety niedostępny. Bywają z rzadka okazje na zwiedzanie, choć trzeba mieć trochę szczęścia.

6. Wieża na Górkach Zachodnich

Jakieś kilka lat temu na wysokości wejścia na plaże numer 20 na Górkach Zachodnich postawiono metalową wieżę. Owa wieża otoczona jest płotem, a sama ma schody i platformę na pewnej wysokości. Jakże byłoby cudownie móc wejść do góry, by spojrzeć na tę piękną okolicę ujścia Wisły Śmiałej z innej perspektywy. Niestety to miejsce jest niedostępne dla postronnych.

7. Falochron na Westerplatte

Zaczęliśmy od Westerplatte i wracamy na koniec w to samo miejsce. Tym razem mam na myśli długi na niemal 500 metrów Falochron Wschodni. Można sobie tylko wyobrazić, jaki byłby z tego miejsca widok na Port Północny, na statki wchodzące bądź wychodzące z portu, na Nowy Port i plażę aż do Gdyni. Niestety falochron znajduje się na terenie wojskowym i jest niedostępny do spacerów.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za lekturę nowego artykułu i wizytę na blogu. Mam nadzieję, że okazał się on dla Was ciekawy i napiszecie w komentarzach przykłady innych tego typu miejsc w Gdańsku.

Dajcie również znać, które z miejsc wymienionych w tym wpisie najchętniej byście odwiedzili gdyby była taka możliwość?

Zapraszam mocno do śledzenia mnie na Facebooku na stronie 7 zdjęć z Gdańska oraz obserwowania na Instagramie na profilu 7 zdjęć z Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć! 🙂

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

komentarzy

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa