7 ciekawych miejsc w Gdańsku, które odwiedziłem w maju

7

Cześć Przyjaciele!

Maj okazał się świetnym miesiącem jeśli chodzi o mój kontakt z Gdańskiem. Zrobiłem miastu ponad 600 zdjęć, byłem na 4 “miejskich podróżach”, wszedłem do 6 bloków, ponadto spacerowałem lub jeździłem rowerem w kilku innych, ciekawych miejscach naszego pięknego miasta.

Uwielbiam takie miesiące, kiedy zagarniam bardzo dużo Gdańska. Staram się żyć nie tylko DALEKO, czytaj z perspektywą, ale również SZEROKO, to znaczy tu i teraz dostrzegać jak najwięcej możliwości i wszystkie wykorzystywać.

Dzięki temu WIEM jak bardzo ciekawy jest Gdańsk. Zwyczajnie to WIDZĘ. Oglądam przeróżne krajobrazy – Gdańsk z góry z bloków w różnych dzielnicach (Przymorze, Stogi, Żabianka, Nowy Port i Zaspa) oraz Żurawia M3, tereny portowe, dzielnice zabytkowe i nowoczesne osiedla, obszary za obwodnicą oraz ciekawe miejscówki całkiem blisko mnie.

W niniejszym wpisie, dzielę się z Wami siedmioma ciekawymi miejscami, które odwiedziłem w maju w Gdańsku.

Zapraszam do lektury!

1. Wzgórze “Łagry”

Dzielnica VII Dwór zdaje się nie być częstą destynacją spacerową. Jednakże warto się jej przyjrzeć, choćby ze względu na wzgórze, potocznie zwane “łagry”. Usytuowane za końcem ulicy Michałowskiego, daje oglądać piękny widok w kierunku Wrzeszcza, Stadionu Energa, terenów portowych i Zatoki Gdańskiej.

Na mnie to miejsce czekało od 2015 roku, kiedy to po raz pierwszy je odkryłem. TUTAJ znajdziecie wpis sprzed 5 lat.

2. Osiedle “Wzgórze Focha”

Jednego dnia, mając do dyspozycji 1,5 h wolnego czasu, razem z bratem postanowiliśmy się przejść. Na szybko pomyślałem o Wroniej Górze, do której dostaliśmy się w 30 minut. Jednak kiedy już byliśmy w terenie, w drodze powrotnej, zahaczyliśmy o Wzgórze Focha. Wiem, że z bloków tego jakże ładnego osiedla, rozpościera się ładny widok, zatem może i spod bloków coś widać? Kilka chwil wystarczyło, aby odkryć to, co widzicie poniżej.

3. Urok portowego miasta

Pierwszą “miejską podróżą była ta z Nowego Portu na Zaspę. Wówczas to odwiedziłem np ulicę Handlową, przy której zrobiłem poniższe zdjęcie. Gdańsk to również port, a jak port, to to przeróżne towary i widoki, o jakie ciężko w miastach położonych w głębi kraju.

4. Żuraw M3

W maju aż 6 razy oglądałem Gdańsk z wysokości 30 metrów z klatek schodowych różnych bloków. Siódmy raz był na ponad 30 metrach w zupełnie innych okolicznościach, bowiem na stoczniowym żurawiu. W moim odczuciu BARDZO CIEKAWY WIDOK 360 stopni.

Opisałem widoki oraz dodałem wiele zdjęć we wpisie, który znajdziecie TUTAJ. Do tej pory, zyskał serio mało odsłon, zatem jeśli nie widzieliście, ZAPRASZAM.

5. Kozacza Góra

Historia z dotarciem na Kozaczą Górę jest dość ciekawa, bowiem razem z bratem próbowaliśmy dwa razy i dwa razy złapał nas deszcz 😉 Jednak, jak to mówią, do trzech razy sztuka i tym samym DALIŚMY RADĘ.

Ujeścisko, Zakoniczyn, Łostowice i okolice nie są pierwszym wyborem, biorąc pod uwagę ciekawe miejsca na spacer i spędzenie wolnej soboty. Pragnę zachęcić Was do odwiedzania tych rejonów miasta, ot choćby dla widoków jak niżej 🙂

6. Kukawka

Tak jak cały maj był piękny, tak jego końcówka była cudowna! W sobotę 30 maja, spacerowałem z Martą (Palcem po mapie, stopą po ziemi) po Osowej. W dużej mierze byliśmy na terenie osiedla Kukawka. Znajdując chociażby takie cudeńko 😉

Oczywiście cała relacja z tej wędrówki pojawi się na blogu za czas jakiś.

7. “Stogowska biebrza”

Ostatni dzień maja spędziłem z Łukaszem (Fotografia – Łukasz Herholz) na Stogach. To kolejna piękna i ciekawa dzielnica Gdańska, kryjąca wiele uroczych miejsc. Chociażby ukrytych stawów 😉

Jeśli jesteście ciekawi gdzie się takie miejsca znajdują, zaglądajcie na bloga. Za jakiś czas pojawi się relacja ze spaceru po Stogach i wszystko się wyjaśni 🙂

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu. Mam nadzieję, że wpis był ciekawy i zechcecie odwiedzić niektóre z dzielnic i miejsc, które opisałem.

Pamiętajcie, że to od nas zależy jak widzimy nasze miasto, na jak wiele sobie pozwalamy, jakie miejsca odwiedzamy.

Gdańsk jest MEGA CIEKAWY, PIĘKNY i IMPONUJĄCY. Odkrywajcie to każdego dnia!

Jeśli interesuje Was Gdańsk nieco inny niż ten najbardziej znany, trochę inne, głębsze spojrzenie na miasto, zapraszam na facebook – 7 zdjęć z Gdańska

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa