Top 7 naturalnych punktów widokowych w Gdańsku #2

T

Cześć Przyjaciele!

7 kwietnia 2016 roku, opublikowałem zestawienie siedmiu najlepszych naturalnych punktów widokowych w Gdańsku (klik)

Po ponad 4 latach, setkach kilometrów na “miejskich podróżach”, odwiedzeniu wielu wspaniałych miejsc z widokami, postanowiłem napisać drugą część tamtego wpisu.

Zebrałem kolejne “Top 7” naturalnych punktów widokowych w Gdańsku. Zapraszam do lektury! 🙂

1. Wzgórze nad Jaśkową Doliną.

Widok odkryty dzięki programowi GZDiZ “Spojrzenie na Gdańsk”, który opisałem TUTAJ. Pozwala obejrzeć świetny krajobraz Wrzeszcza z Zatoką Gdańską w tle. Dzięki takim miejscom, można szybko przenieść się z gwarnego miasta i spojrzeć na wszystko z dystansu.

Lokalizacja miejsca na mapie (znajduje się nad “Kaczym Dołkiem”) -> KLIK

2. Widok z Biskupiej Góry

Spod byłego Schroniska Młodzieżowego, zobaczyłem nowe spojrzenie na centrum Gdańska (klik). Ten widok jest jednym z lepszych, jakie oglądałem. Choć by się tam dostać, trzeba się nieco natrudzić. Najpierw trzeba wejść na znany punkt widokowy przy ul. Biskupiej, zaś później wyżej, pod wieże byłem Schroniska Młodzieżowego.

Widać z tego miejsca stojące stosunkowo blisko gmachy Śródmieścia oraz tereny portowe i morze.

3. Szubieniczna Góra

Naturalny punkt widokowy we Wrzeszczu, znajdujący się przy zbiorniku wodnym “Stary Sobieski”, między ulicami Smoluchowskiego, Sobieskiego i Traugutta. Lokalizacje tego miejsca na mapie, macie TUTAJ.

Ciężko pokazać ten cudowny widok na jednym zdjęciu. Poniżej macie widok w stronę Piecek-Migowa (Moreny), ale widać stąd Wrzeszcz, Zaspę, Przymorze, Oliwę, no i do tego oczywiście Bałtyk.

4. Punkt widokowy przy zbiorniku wodnym “Stara Orunia”

Kolejny, szeroki i pełen piękna krajobraz. Co fajne, różni się od poprzednich, pokazując jak różnorodny jest Gdańsk w zależności od miejsca.

Do tego punktu widokowego, łatwo dojść od ul. Nowiny lub Parku Oruńskiego, dokładną lokalizacje macie TUTAJ.

Pięknie widać stąd Orunię, Żuławską część Gdańska, świetnie wyglądające wzgórza rozciągające się na południe, ale również trochę w oddali centrum miasta.

5. Widok z Kiełpina Górnego

To miejsce pokazałem Wam kilka dni temu w TYM wpisie. Jeśli jeszcze go nie widzieliście, ZAPRASZAM. Tam dowiecie się więcej nt. lokalizacji tego naturalnego punktu widokowego i zobaczycie więcej zdjęć. Zatem zaglądajcie TUTAJ.

Umieściłem ów krajobraz w tym zestawieniu, ponieważ jest jednym z ciekawszych jakie znam w Gdańsku. Szeroki, daleki, pełen zaskakującego spojrzenia na miasto.

6. Widok ze wzgórza Pachołek

Nie chodzi o wieżę widokową, a miejsce tuż obok niej. Od pewnego czasu, nawet nie wchodząc na wieżę, można zobaczyć wspaniały widok na Oliwę i nie tylko. Ciekawa alternatywa, prawda?

7. Punkt widokowy nad Drogą Marnych Mostów

Ostatni z wymienionych naturalnych punktów widokowych również znajduje się w Oliwie. Aby tam wejść, trzeba się nieco natrudzić, ale w zamian dostaniecie świetny widok!

Plusem tego miejsca jest spokój i widoczne w oddali miasto z Zatoką Gdańską w tle.

Lokalizacja miejsca na mapie -> KLIK

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i zapoznanie się z ciekawymi naturalnymi punktami widokowymi. Mam nadzieję, że jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, odwiedzicie wymienione wyżej miejsca.

Zapraszam również na mojego facebook’a – 7 zdjęć z Gdańska

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa