7 razy Gdańsk – miejskie inspiracje #88

7

Cześć Przyjaciele!

Zapraszam na przegląd siedmiu zdjęć z Gdańska! To 7 pięknych miejsc lub widoków, 7 przemyśleń, 7 ciekawostek.

To 7 razy Gdańsk!

“Miejskie inspiracje”, zwane wcześniej “przemyślenia i refleksje”, są najdłuższą serią na moim blogu. Właśnie od tego się zaczęło – od pokazywania różnych ciekawych, ładnych i interesujących miejsc w Gdańsku.

Poniżej kilka innych postów z tej serii:

Tymczasem zapraszam do zapoznania się z Gdańskiem 🙂

1. Kanał Raduni przy zachodzącym słońcu

Kanał Raduni, zbudowany w połowie XIV wieku przez Krzyżaków jest atrakcją i walorem krajobrazowym kilku Gdańskich dzielnic. Piękne zaułki na Starym Mieście, super trasa spacerowa i rowerowa na Lipcach i Św. Wojciechu, ładne miejsca na Oruni. Warto docenić Kanał Raduni.

2. Gdańsk, który przeminął…

Spacerując po dzisiejszym Gdańsku bywa, iż napotkamy budynki, będące reliktami przeszłości. Przeszłości, która minęła bezpowrotnie. Ciekawym miejscem, łączącym stare i nowe, gdzie przeszłość przeplata się z czasami obecnymi, jest ulica Chmielna. Warto przejść całą, od Toruńskiej, aż na sam cypel Wyspy Spichrzów.

3. Gdańskie ukształtowanie terenu

Tak się składa, że spora połać miasta położona jest na wzniesieniach. Czasami nawet zwykły spacer, droga do sklepu bądź na tramwaj jest urozmaicona ładnym widokiem. Na zdjęciu przykład z ulicy Biegańskiego na Chełmie.

4. Plaża na Stogach

Niezaprzeczalnym walorem Gdańska jest jego położenie. 21 km plaż robi swoje. Możliwość oderwania się od rzeczywistości, codzienności, by, idąc pustą plażą, pomyśleć i zastanowić, co dalej.

5. Fragmenty miasta

Wycinek miasta, jeden tylko fragment, a jak piękny, ciekawy i budzący wyobraźnię. Jak wiele można tutaj zobaczyć, a przecież takich fragmentów każde miasto ma mnóstwo. Dostrzegajmy je, wypatrujmy, doceńmy.

Swoją drogą chciałbym robić wpisy na blogu oraz facebook’u właśnie pokazując detale miasta, architektury, wycinki miejskiego krajobrazu lub danego widoku. Jesteście ciekawi? 😉

6. Popołudnie nad Motławą

Wrześniowe popołudnie nad Motławą. Wiele jest chwil i momentów, które się pamięta. Z jakiegoś konkretnego powodu lub ot tak, po prostu. Pamiętam spacer, kiedy zrobiłem poniższe zdjęcie i wiem, że było pięknie.

7. Budować miasto od nowa…

Miasta są magiczne. Trwają wieki, są burzone i wznoszone na nowo. Odradzają się, choć teoretycznie były bez szans. Gdańsk jest tutaj świetnym przykładem. Na zdjęciu ul. Angielska Grobla, na której osi stoi wieża Bazyliki Mariackiej.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę wpisu. Liczę, że powyższe siedem zdjęć, pokazało Wam ciekawy, nietuzinkowy Gdańsk. Gdańsk moimi oczami.

Po więcej takiego mojego spojrzenia na miasto zapraszam niżej na facebook’a.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa