7 zaskakujących miejsc w Gdańsku do zobaczenia w grudniu (bądź każdym innym miesiącu)

7

Cześć Przyjaciele!

“Miejski świr” to osoba, która interesuje się miastem bardziej, niż przeciętnie. Czyta, spaceruje, fotografuje, fascynuje się, uczy historii, słucha wykładów, zna miasto bardzo dobrze i jednocześnie wciąż odkrywa coś nowego.

Jestem “miejskim świrem”. Od 12 lat. Właśnie w 2009 roku zacząłem swoją przygodę ze świadomym poznawaniem Gdańska.

12 lat! Dziesiątki tysięcy zdjęć. Setki miejsc i spacerów. Wciąż ewoluujące podejście do miasta. Głębsza i wnikliwsza wiedza.

A mimo tego, cały czas odkrywam nowe miejsca i widoki.

Wy również możecie! Z racji tego, zapraszam Was na serię artykułów, w których pokażę zaskakujące, niebanalne miejsca w Gdańsku.

Pierwsze cztery takie artykuły, opublikowałem w maju, lipcu, wrześniu, październiku i listopadzie. Znajdziecie je TUTAJTUTAJTUTAJTUTAJ i TUTAJ.

W niniejszym artykule przykładowe ciekawe i niebanalne miejsca w Gdańsku do odwiedzenia w grudniu (jak i każdym innym miesiącu)


1. Nowe Nabrzeże Zbożowe

Rośnie liczba i długość wyremontowanych nabrzeży w Gdańsku. Kolejnym, które jest świetnym nadrzecznym traktem, jest Nabrzeże Zbożowe w Nowym Porcie. Na odcinku 1 km można wygodnie spacerować. Z nabrzeża jest najlepszy widok na Twierdzę Wisłoujście, kanał portowy, statki. Tutaj poczujecie portowy klimat.

2. Św. Wojciech – punkt widokowy

Punkt widokowy numer XVII udostępniony w ramach programu “Spojrzenie na Gdańsk” znajduje się w dzielnicy Św. Wojciech. Ów program – “Spojrzenie na Gdańsk” – to wiele różnorakich widoków. Ten poniżej prezentuje Żuławską odsłonę miasta.

3. Zimowe Główne Miasto nocą

Spacery zimą bywają mało przyjemne, jednak w odpowiednim miejscu nawet mróz nie przeszkadza. Główne Miasto po zmroku zawsze prezentuje się pięknie, zaś wraz ze świątecznym oświetleniem jest jeszcze ładniej. Polecam.

4. Koło widokowe – może by tak zimą i nocą?

Kolejna propozycja miejsca, które można odwiedzić w grudniu to Koło Widokowe na Ołowiance. Na zdjęciu niżej widok latem, ale wyobraźcie sobie taki widok nocą przy spadających z nieba płatkach śniegu… Może warto spróbować? 😉

5. Okolice mostu na Wyspę Ostrów

Most na przedłużeniu ulicy Na Ostrowiu jest świetnym punktem widokowym. Stojąc na moście, jesteście w środku przemysłowego Gdańska. Stocznie, elektrociepłownia, Gdańskie młyny, robią klimat i dają oglądać bardzo interesujące pejzaże.

6. Winna Góra – wspaniały punkt widokowy na Siedlcach!

Jeśli szukacie nieoczywistego spojrzenia na Gdańsk, to Winna Góra się Wam spodoba. Jeśli lubicie w odosobnieniu podziwiać miasto, to miejsce jest dla Was.

7. Wiejska odsłona Oruni

I na koniec ulica Wołyńska na Oruni. Okolica w okresie zimowym raczej na wypad samochodem, choć myślę, że nie brakuje tutaj osób, które zrobiłyby sobie w tej okolicy spacer.

Dodatkowo trzymajcie mapkę, byście wiedzieli w jakiej części Gdańska są wymienione wyżej miejsca 🙂

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za uwagę i lekturę kolejnego artykułu. Napiszcie mi, jakie miejsca udało się Wam zobaczyć.

Mieszkamy w takim mieście, że nie trzeba jechać na wakacje, by móc poczuć ten klimat. Z drugiej strony to również masa mało znanych i nietuzinkowych miejsc, o których zawsze piszę.

Zapraszam do śledzenia mojej stronki 7 zdjęć z Gdańska na FB oraz profilu na Instagramie.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa