7 miejsc, pokazujących jak piękny jest Gdańsk #3

7

Cześć Przyjaciele!

Odkąd zacząłem pisać bloga i dzielić się zdjęciami, cel był jeden, pokazać jak ciekawy, różnorodny i piękny jest Gdańsk. Otworzyć na mało znane miejsca, łączyć w jednym wpisie przeróżne krajobrazy, aby każdy z nas miał coraz szerszy obraz miasta, w którym żyjemy.

Z tego względu wychodzę do Was z NOWĄ serią wpisów, która podobnie jak 7 ulic świadczących o tym jak ciekawy jest Gdańsk (klik), ma na celu ukazanie jak interesujący jest Gdańsk i jak szerokim spektrum obrazów dysponuje.

Mam już dwa wpisy z tej serii, znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

Zapraszam serdecznie 🙂

1. Źródlana Góra – Górki Zachodnie

To tak niesamowite, że z hałaśliwego centrum Gdańska w nieco ponad 30 minut można się dostać w takie miejsce jak Górki Zachodnie. To przeciekawa, bardzo zielona i nadwodna dzielnica Gdańska. Jedną z jej atrakcji jest Źródlana Góra, czyli wydma, z której widać Wisłę Śmiałą, Jezioro Ptasi Raj oraz Zatokę Gdańską. Patrząc na taki widok wiem, że Gdańsk jest piękny.

2. Wschód słońca i molo

Zachód jest wart zachodu, a wschód… wczesnego wstawania 😉 Widok z molo w Brzeźnie na budzące się miasto jest nie do opisania. Można to zrozumieć tylko wówczas, gdy się to zobaczy na własne oczy. W takiej chwili czuje, że Gdańsk jest piękny.

3. Ulice Nowego Portu

Lubię Nowy Port za wiele rzeczy. Między innymi za ulice. Za ich autentyczność, piękno kamienic, czerwoną kostkę, tramwaje, sklepy. To tak niewiele, a jednak sprawia, że można poczuć klimat niewielkiego miasta. Idąc ulicą Wolności czuję, że Gdańsk jest piękny.

4. Zakątki Wrzeszcza

Poznawanie miasta i jego małych skarbów można zacząć w każdej chwili. Tuż obok wielkiego skrzyżowanie przy Galerii Bałtyckiej, kryją się uliczki pełne uroku. Kołłątaja, Małachowskiego, Staszica. Kto z Was tak po prostu się tam przeszedł? Osobiście uwielbiam wgryzać się w strukturę miasta, poznawać i zgłębiać. A spacerując takimi uliczkami wiem, że Gdańsk jest piękny.

5. Na końcu świata…

Moim światem jest Gdańsk, zatem jeśli coś jest na końcu miasta to zarazem na końcu świata. Wschodnia część Wyspy Sobieszewskiej opiera się o Przekop Wisły. Pamiętam do dziś mój spacer w tym miejscu z 2016 roku. Minęło 6 lat, a ja dokładnie pamiętam co czułem, jaka była pogoda, jakie zdjęcia robiłem i co mnie zachwycało. Do dzisiaj noszę w sobie spokój tego miejsca. Będąc w takich miejscach czuję, że Gdańsk jest piękny.

6. Falochron na Górkach Wschodnich

Falochron na Górkach Wschodnich nawet gdy był dostępny (obecnie nie można tutaj dojść) to raczej pusty. Niełatwo było się do niego dostać, ale widoki, spokój i wiatr we włosach wynagradzały wszystko. Patrząc na wszystko dookoła myślałem – Gdańsk jest piękny.

7. Gdańsk z wysokości

Z wysokości miasta zwykle wyglądają ciekawie, ładnie, inaczej, pociągająco. Gdańsk ma sporą ilość punktów widokowych i w zależności od tego skąd patrzymy, tak widzimy inny Gdańsk. Zdjęcie zrobiłem z tarasu Sassy na Wyspie Spichrzów. Trzeba przyznać, że prawdopodobnie lepszego widoku z góry na Główne Miasto to nie ma. Patrząc na Gdańsk z tego miejsca wiem, że jest piękny.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę wpisu. Liczę, że zestawienie zdjęć jest na tyle ciekawe, iż choć trochę oddaje to jak ciekawym miastem jest Gdańsk.

Więcej Gdańska, nowe posty, filmiki, moje przemyślenia i zdjęcia, czekają na fanpage’u – o TUTAJ (klik)WARTO POLUBIĆ FANPAGE I BYĆ NA BIEŻĄCO. A dodatkowo zapraszam na Instagram – o TUTAJ (klik).

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa