Gdańskie bloki i z nich widoki #2 – nowe spojrzenie na Siedlce i Przymorze

G

Cześć przyjaciele!

Jak już zapewne zdążyliście zauważyć, żyje by odkrywać zupełnie nowe, świeże spojrzenie na nasz ukochany Gdańsk. Czy mi się udaje, możecie sprawdzić zaglądając na bloga lub FACEBOOK’u.

Od zeszłego roku zacząłem coś zupełnie nowego. Zaglądam do klatek schodowych, szukając nowych, zupełnie niestandardowych krajobrazów miasta. Takie spojrzenie na Gdańsk z wysokości, odsłania przede mną i tym samym przed Wami, wiele nowych możliwości cieszenia miastem.

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna 🙂

Dzisiaj nowe spojrzenie na Siedlce oraz Przymorze. Wierzę, że się Wam spodoba 😉 
 
 

Blok przy ul. Malczewskiego 78

Jestem w bloku przy ulicy Malczewskiego 78. Z 10-go piętra jak na dłoni układają się bloki Suchaninie, pod nimi odznaczają się bloki ze spadzistymi, czerwonymi dachami na Siedlcach, Kartuską suną auta i tramwaje. Patrze w lewo, tam inne bloki na Siedlcach oraz dalej kościół pw. Bożego Ciała i bloki na Morenie (Piecki-Migowo). Vis-a-vis mnie skarpa i dużo zieleni, na wzgórzu ulokowane domki.

Patrząc w prawo widzę zabudowę Kartuskiej, dźwigi w stoczni i DCT, wieżowce w centrum i Bałtyk. Największe wrażenie robi widoczne wzgórze za ulicą Kartuską i rozlokowana na nim kaskadowo zabudowa. Jestem mega zadowolony! 🙂

Blok przy ul. Pomorskiej

Jestem na 10-tym piętrze w bloku przy ul. Pomorskiej. U dołu widzę parkowy teren nad Potokiem Oliwskim i staw, obok, między Piastowską a Bora-Komorowskiego, niska zabudowa domkowa, dalej falowce na Przymorzu oraz wysokie punktowce, Park Reagana i Bałtyk.

Doskonale widoczne są dźwigi w DCT oraz kominy w elektrociepłowni. Jeśli dobrze się przyjrzeć to widać również wieże Bazyliki Mariackiej, Ratusza Głównego Miasta oraz słynne żurawie w stoczni. Nowe spojrzenie na Gdańsk, jestem szczęśliwy! 🙂

Kilka (ważnych) słów na koniec

Liczę, że nie zawiodłem Waszych oczekiwań co do widoków, jakie zobaczyliście w tym wpisie 🙂

Jeśli interesuje Was nietypowe, ale ciekawe spojrzenie na Gdańsk, zapraszam do polubienia mojej strony na facebook’u -> 7 zdjęć z Gdańska. Dzięki temu będziecie na bieżąco z miejscami, które odwiedzam i nowymi wpisami na blogu.

A jeśli mieszkacie z ciekawym widokiem, wysyłajcie zdjęcia do mnie na stronę na facebook’u, będę publikował z opisem 🙂

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć! 🙂

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa