Gdańskie bloki i z nich widoki #6 – TAKIEGO widoku nie spotkacie nigdzie w Polsce

G

CZEŚĆ PRZYJACIELE!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna 🙂

W tym wpisie przygotowałem dla Was coś specjalnego. Krajobrazy z falowca w Nowym Porcie były jednymi z ładniejszych, jakie oglądałem, odwiedzając gdańskie bloki w przeróżnych lokalizacjach.

Zapraszam do dalszej lektury i widoków!

Falowiec w NOWYM PORCIE

Spacerując po Nowym Porcie skorzystałem i wszedłem do falowca przy ul. Wyzwolenia. Powiem szczerze, to najciekawszy krajobraz, jaki oglądałem z dotychczasowo odwiedzonych bloków.

Kamieniczna zabudowa Nowego Portu, łącząca się z portowymi żurawiami, kanałem portowym i morzem.
opis jak wyżej mógłby starczyć, lecz nie w tym wypadku.

Na ów widok składa się mnóstwo detali, które warto spostrzec

Poczynając penetracje krajobrazu od lewej strony, u dołu mamy bloki, dalej piękną Zatokę Gdańską, a na horyzoncie widać zabudowę Gdyni.

Patrząc przed siebie można ujrzeć, jak między falochronami Kanał Portowy uchodzi do morza i tuż obok Latarnie Morską.

Nie mogę oprzeć się zestawieniu – Plac Gustkowicza, dalej piękne kamienice przy ul. Rybołowców, cumujący akurat przy nabrzeżu Westerplatte wycieczkowiec “Ocean Majesty” o długości 136 metrów, kontenery oraz morze.

Przypatrywałem się kolejnym połączeniom przeróżnych miejskich elementów, ciesząc coraz mocniej. Świetnie z tego miejsca widać Westerplatte z kopcem i Pomnikiem Obrońców Wybrzeża, który z Bałtykiem i półwyspem Helskim w tle, jakby wyraźniej “mówił” o tym co ma do przekazania.

Wyglądając mocniej w prawo, mamy w kadrze – piękną narożną kamienice przy ul. Wolności, Łaźnia II, Kościół pw. Niepokalanego Serca Maryi, Kapitanat Portu i Zatokę Gdańską z widocznym Falochronem Północnym Wyspowym Portu Północnego i 150 metrowy tankowiec “SOLERO”.

Na koniec “ustrzeliłem” jak przez ul. Rybołowców przejeżdżał tramwaj. Nie wiem, czy gdziekolwiek w Polsce coś takiego można ujrzeć, ale śmieć twierdzić, że NIE. Tramwaj jadący między kamienicami, Kanał Portowy z wycieczkowcem i kontenerami na nabrzeżu oraz Bałtyk.

Wspaniały widok, zazdroszczę mieszkańcom!

KILKA (WAŻNYCH) SŁÓW NA KONIEC

I jak wrażenia? Widoczki powalają, prawda? 😉

Zapraszam również na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć! 

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

komentarzy

  • Tramwaj jadący obrzeżem placu miejskiego można spotkać w Grudziądzu. Jest to obecnie jedyny w Polsce przykład tramwaju na rynku miejskim.
    Co do nietypowych widoków, to polecam z bloku przy ul. Kruczkowskiego (teraz Matuszewskiego 23). Stoi on koło Jaśkowej Doliny i… drugiej doliny, ciągnącej się lasem aż do Oliwy. To przez nią widać z pociągu SKM np. osiedle Centralpark na Morenie. Az Moreny – wieżowce Marina i Horyzont (Przymorze Wielkie). 🙂

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa