Gdańskie bloki i z nich widoki #5 – Wrzeszcz i Suchanino

G

CZEŚĆ PRZYJACIELE!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna 🙂

W tym wpisie Przygotowałem dla Was fantastyczne widoki z dwóch 10-piętrowych bloków we Wrzeszczu i na Suchaninie. Krajobrazy jak zawsze nietuzinkowe!

Zapraszam do dalszej lektury i widoków!

Blok przy ul. Ostroroga 1 (Wrzeszcz)

Wracając z Brzeźna zamiast jechać jak zwykle al. Hallera, odbiłem na ul. Kościuszki a następnie ul. Ostroroga. Otwarte drzwi do klatki schodowej przy Ostroroga 1 oznaczały jedno – wchodzę! Mimo treningu nóg oraz 25 km na rowerze, nie korzystałem z windy, a co! 😉 Lubie co każde piętro spoglądać na zewnątrz i obserwować jak zmienia się krajobraz.

Ok, jestem na górze, co widzę?

U dołu zabudowa Wrzeszcza przy ulicach Manifestu Połanieckiego, Racławickiej czy Klonowica. Dalej widoczne są wiadukty nad linią kolejową do portu, oczywiście stadion, który mocno wypełnia oglądany pejzaż.

Na lewo od piłkarskiej areny, lecz dalej widoczna jest Latarnia Morska, Falowiec czy Kościół pw. Niepokalanego Serca Maryi, to w Nowym Porcie. Między Latarnią a wieżą kościoła zauważyłem również Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte.

Spoglądam bardziej w prawo gdzie daleko majaczą żurawie w terminalu DCT oraz te w porcie wewnętrznym i stoczni. Prócz tego można zobaczyć Most im. Jana Pawła II i kominy elektrociepłowni.

Blok przy Paganiniego 13 (Suchanino)

Stoję na 10-tym piętrze bloku przy ul. Paganiniego 13 na Suchaninie. Dzielnica jest ciekawie położona, już spod bloków można wypatrzeć ciekawych krajobrazów, a co widać stojąc jakieś 30 metrów wyżej?

Na pierwszym planie stoją dwa punktowce przy ul. Paganiniego 9 oraz 11, dzielące ów pejzaż na trzy arcyciekawe części.

Patrząc na lewo, u dołu rozpościera się niska domkowa zabudowa oraz szeregowa najpewniej przy ul. Suwalskiej. Teren powoli się wznosi aż do wzgórz Parku Jaśkowej Doliny, zza których wyglądają biurowiec Neptun i Kolegiata Najświętszego Serca Jezusowego, zaś w tle majaczą bloki na Zaspie.

W centralnej części obrazu dominuje połyskująca w słońcu fasada stadionu, który stoi między zalesionymi wzgórzami bliżej bloku, w którym stoję. Przejrzystość powietrza nie pozwoliła obejrzeć dokładniej zabudowy oraz morza.

Spoglądając w prawo, wzrok przyciąga kilka charakterystycznych wież na terenie Śródmieścia. “Zieleniak”, Organika Trade, Hotel Heweliusz, Kościół Św. Katarzyny oraz Kościół Św. Jana. Dalej widoczne są wieżowce na Przeróbce, nowy most kolejowy oraz Most Wantowy im. Jana Pawła II.

Kilka (ważnych) słów na koniec

I jak wrażenia? Wspaniałe, ciekawe widoki, prawda? Spójrzcie, jak wiele nieznanego Gdańska czeka w zupełnie pospolitych, normalnych miejscach.

Zapraszam również na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć! 

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa