Gdańskie bloki i z nich widoki #8 – takiego Wrzeszcza jeszcze nie oglądaliście

G
CZEŚĆ PRZYJACIELE!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna 🙂

W tym wpisie przygotowałem dla Was widoki z dwóch adresów. Myślę, że krajobrazy zaskoczą niejednego mieszkańca 😉

Zapraszam do dalszej lektury i widoków!

Blok przy al. Grunwaldzkiej 121

Pierwszy kwietnia okazał się pomyślny w kwestii poszukiwania kadrów Gdańska. Wszedłem do bloku przy Al. Grunwaldzkiej 121, który znajduje się między Al. Grunwaldzką a ul. Lendziona.

Widok w stronę Zaspy

Po wejściu na ostatnie piętro spojrzałem przez okno, u dołu widać piękne kamienice przy ul. Lendziona, dalej perony i tory kolejowe, “Metropolię”, zaś krajobraz zamyka cała gama bloków na Zaspie.

Widok w stronę Oliwy

Patrząc w stronę Oliwy, dostrzegam wiadukt nad torami wzdłuż ul. Braci Lewoniewskich, biurowce “Alchemii” oraz “Olivia Business Center”, przebijają się również niektóre bloki na Przymorzu oraz wieża Kościoła pw. NMP Królowej Różańca Świętego.

Blok przy ul. Paneckiego

Idąc ul. Polanki, zobaczyłem świetnie usytuowany blok przy ul. Paneckiego. Wszedłem do środka i powoli, piętro po piętrze, obserwowałem zmieniający się krajobraz. Docierając na samą górę otworzyłem okno i zacząłem zgłębiać rozpościerający się przede mną pejzaż.

Ciekawy widok w stronę Wrzeszcza

U dołu rozciągają się ogródki działkowe “Polanki”, dalej widać Kampus UG oraz bloki na Zaspie i Przymorzu. Spoglądając w prawo widać biegnącą w dole ul. Paneckiego, tutaj mamy domki, dalej czerwona wiata stacji PKM Strzyża, zaś na horyzoncie wieżowce we Wrzeszczu, a nawet fragment Stadionu Energa, żurawie w stoczni i porcie.

KILKA (WAŻNYCH) SŁÓW NA KONIEC

I jak wrażenia? Widoczki powalają, prawda? 😉

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Jeden komentarz

  • “Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym zajął…”. No niezupełnie, w latach 2008-2012 wykonywałem takie zdjęcia, były na swoim poprzednim koncie na Facebooku. Wszystkie zachowały się w filmach na YouTube pod nazwą “Przygody turysty alternatywnego”. 😉 I tylko komórka była raczej słaba – Sony Ericsson K550i, ale się nie poddawałem przy obróbce!
    Poza Trójmiastem, wykonywałem zdjęcia z bloków w: Rumi, Wejherowie, Tczewie, Malborku, Elblągu, Słupsku, Bydgoszczy, Olsztynie, Koszalinie i Grudziądzu. Polecam! 😊

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa