Gdańskie bloki i z nich widoki #4 – takiego Gdańska nie znacie

G

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna 🙂

Przygotowałem dla Was opisy krajobrazów z kolejnych dwóch bloków (7 i 10 pięter). Widoczki jak zawsze zaskakujące, sprawdźcie sami.

Zapraszam do dalszej lektury i widoków!

Blok przy Rybaki Dolne 1

Podczas dzisiejszego spaceru, odwiedziłem blok przy ul. Rybaki Dolne 1. Wszedłem na ostatnie, siódme piętro, otworzyłem jedno z okien i zacząłem oglądać krajobraz. Powiem szczerze, widok być może nie powala, jednak jest bardzo ciekawy.

Otóż widać ceglany budynek Gdańskich Szkół Autonomicznych, dachy kamienic przy ul. Stare Domki, kolejny, bliźniaczy blok pod nr drugim. W głębi tereny stoczniowe, osiedle Brabank oraz bloki, najprawdopodobniej na Stogach.

Z drugiego okienka zobaczyłem bardzo ciekawą perspektywę, w której widać kamienice między ul. Rybaki Górne oraz Lisia Grobla, bliżej i dalej stoczniowe żurawie oraz statek.

Blok przy Głębokiej 6

Przy niedzielnym spacerze, postanowiłem odwiedzić kolejną klatkę schodową. Przy Głębokiej 6 zobaczyłem otwarte drzwi, wszedłem do środka i powoli liczyłem kolejne piętra. Tak doszedłem na dziesiątą kondygnacje i zacząłem przyglądać obrazowi, który rozpościera się za szybą.

Po sąsiedzku stoi kolejny blok, za ul. Głęboką widać Liceum nr 6, mieszczące się w ciekawym ponad 100-letnim gmachu, daleko widoczny jest Nowy Port, a tam chociażby wieża Kościoła Niepokalanego Serca Maryi, bliżej kontenery, żurawie, Martwa Wisła, statki, a dalej Latarnia Morska w Porcie Północnym.

Patrząc bardziej w prawo, najbardziej podoba mi się zestawienie Opływu Motławy z Martwą Wisłą oraz zabudową na Przeróbce. Po raz kolejny zobaczyłem “nowy” Gdańsk. Ten czeka na każdym kroku by go odkryć, chociażby z takiej perspektywy.

Kilka (ważnych) słów na koniec

I jak wrażenia? Wspaniałe, ciekawe widoki, prawda? Spójrzcie, jak wiele nieznanego Gdańska czeka w zupełnie pospolitych, normalnych miejscach.

Zapraszam również na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć! 

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa