Gdańskie bloki i z nich widoki #7 – fantastyczny widok na Gdańskie Śródmieście

G

CZEŚĆ PRZYJACIELE!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna 🙂

W tym wpisie przygotowałem dla Was fantastyczny widok na Śródmieście Gdańska. W moim odczuciu jeden z ciekawszych punktów widokowych, z których można obejrzeć centrum miasta.

Zapraszam do dalszej lektury i widoków!

Blok przy Powstańców Warszawskich 3

Podczas dzisiejszego (16 marca) spaceru z uśmiechem na ustach wszedłem do klatki wysokiego na 10 pięter bloku, znajdującego się między ulicami Kartuską a Powstańców Warszawskich. Czas jakiś temu wytypowałem kilka bloków w obrębie lub bliskiej odległości od Śródmieścia, z których widoki mogą być zacne.

Wszedłem schodami na półpiętro między piętrem 9-tym a 10-tym, otworzyłem okno i zacząłem spoglądać na Gdańsk od nowa.
Przyglądając się bliżej i dokładniej, chciałbym opisać Wam kilka obrazków, które prezentują zupełnie nowe dla mnie i jak myślę również dla Was zestawienia budynków.
Obrazek numer 1

Chociażby dawna Szkoła Wojenna czyli dzisiejszy Urząd Pracy nad którym góruje Organika Trade, obok widać wieże Dworca Kolejowego i Kościoła Św. Bartłomieja, przychodnie przy Wałowej, wieże Kościoła Św. Jakuba oraz wieżowce “Bastionu Wałowa”.

Obrazek numer 2

Kolejny obrazek łączy ze sobą wieże Kościoła Św. Katarzyny, Kościół Św. Mikołaja z gęstą zabudową między nimi. Dalej widać Most Wantowy im. Jana Pawła II oraz nowy kolejowy oraz blokowiska na Przeróbce jak i na Stogach.

Obrazek numer 3

Spoglądając bardziej w prawo czuć gęstość miasta i ważnych obiektów w jego tkance. Tak na pierwszym planie mamy wspaniały szczyt Sądu Rejonowego, Szpital, Dom Tornwalda, zaś dalej zabytki Głównego Miasta – Wieże Więzienną, Ratuszową oraz Bazyliki Mariackiej.

Obrazek numer 4

Wracamy do Kościoła Św. Katarzyny i widoku na lewo od niego. Tutaj mamy Kościoły Św. Elżbiety, Św. Józefa, Św. Brygidy, pochyloną wieże Muzeum II Wojny Światowej, zaś dalej punktowce.

Obrazki numer 5 i 6

W innym zestawieniu widać Kościoły Św. Jana i Mikołaja, Basztę Jacek, bliżej Sąd Rejonowy, zaś dalej gmach LO nr 6. Warto również pokierować wzrok w stronę Starego Przedmieścia, gdzie wypatrzymy Kościół Św. Trójcy, Św. Piotra i Pawła, bliżej żurawie z budowy Forum Gdańsk, a dalej wiatraki.

Jeden blok, jedna klatka, jedno okno, a ile nowego spojrzenia na Gdańsk.

KILKA (WAŻNYCH) SŁÓW NA KONIEC

I jak wrażenia? Widoczki powalają, prawda? 😉

Zapraszam również na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć! 

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa