4 rzadko uczęszczane, a piękne miejsca w Gdańsku #4

4
CZEŚĆ PRZYJACIELE!

Wielu z nas zna Gdańsk tylko powierzchownie. Miejsca „ikony”, okolice swojego mieszkania lub pracy. To zbyt mało… Z tego powodu, po raz czwarty (po długiej przerwie od tej serii) wychodzę do Was z kilkoma mało znanymi, a pięknymi miejscami w Gdańsku.

JESTEM PEWIEN, ŻE MIASTO PRZED KAŻDYM KRYJE SWOJĄ TAJEMNICE, BYĆ MOŻE JEDNO Z TYCH MIEJSC BĘDZIE TWOJĄ?

Nim przejdziemy do miejsc, zapraszam do polubienia mojego fanpage’a 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FACEBOOK’u.

To jak? Zrobione? Ok, zapraszam dalej 😉

1. Ulica Przegalińska (a dokładniej pomost bliżej niż dalej Przegaliny)

W tym roku po raz trzeci (w życiu) przemierzyłem ul. Przegalińską od początku do samego końca. Jadąc rowerem i będąc już bliżej niż dalej Przegaliny, dostrzegłem piękne miejsce nad samą wodą. Jest tam stolik i krzesła, no i drewniany pomost a obok łódka.

Spędziłem tam dobre pół godziny, co ja piszę, niemal godzinę na wpatrywaniu się w wodę. Spokój tego miejsca totalnie mnie pochłonął, w końcu jak nigdy odpocząłem.

2. Wzgórza za Parkiem Oruńskim

To właściwie jedno WIELKIE miejsce z wieloma mniejszymi miejscówkami. Tuż za parkiem jest Zbiornik Wody “Stara Orunia” a obok punkt widokowy, dalej ul. Kampinoska, za nią ciekawa dolinka i kolejne wzgórza. Kampinoską przedstawiłem w TYM (klik) wpisie z serii “7 ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk (klik)“, z kolei Oruńskie wzgórza i doliny przebyłem w miejskiej podróży z Łukaszem, którą wrzucam TUTAJ (klik).

3. Park w Królewskiej Dolinie

Miejsce kojarzone przez fanów Gdańska, jednakże zdaje się, że niewiele osób z innych części miasta o nim wie.

Niegdyś 12 ha powierzchni, obecnie około 2 h, a jego początki sięgają XVII wieku. Warto tutaj przyjść dla trzech stawów, odosobnienia, cienia, spokoju, klimatu wyjętego jakby z innych czasów.

4. Wzgórze nad stacją PKM Brętowo

Miejscówka odwiedzona przeze mnie nie tak dawno podczas TEJ (klik) miejskiej podróży. Postanowiłem ponownie, osobno ją przedstawić, gdyż zwyczajnie jest to wspaniały widok! Prowadzi tędy szlak turystyczny “wzgórzami trójmiasta”. Widziałem dwie osoby siedzące na trawce i powiem Wam, że to super miejsce na rozmowę z super krajobrazem w tle.

KILKA (WAŻNYCH) SŁÓW NA KONIEC

Dziękuję za to, że jesteście. Jeśli nie mieliście okazji wcześniej zobaczyć, poniżej macie trzy poprzednie wpisy z „czterema rzadko uczęszczanymi, a pięknymi miejscami w Gdańsku”.

-> Cztery rzadko uczęszczane, a piękne miejsca w Gdańsku 🙂

-> Cztery rzadko uczęszczane, a piękne miejsca w Gdańsku #2

-> Cztery rzadko uczęszczane, a piękne miejsca w Gdańsku #3

Możecie odwiedzać te miejsca po kolei oraz przy okazji większych miejskich podróży 🙂

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa