Najciekawsze miejsca w Gdańsku, jakie odkryłem w 2019 roku! Część 1/3

N

Cześć Przyjaciele!

Dzisiaj pragnę pokazać Wam siedem najwspanialszych miejsc i widoków Gdańska, które odkryłem w mijającym 2019 roku.

Podsumowując 2019 rok, wypisałem ponad 20 miejsc i widoków, które dla mnie samego były totalnie NOWE. Specjalnie dla Was wypisałem je po kolei i pokrótce opisałem, aby pokazać, że zawsze można znaleźć nowe spojrzenie na swoje miasto.

Ważna sprawa! Czytacie pierwszą część, drugą znajdziecie TUTAJ (klik).

Częstujcie się bez skrępowania!

1. Widok nad Południową Obwodnicą Gdańska

Widok, który odkryłem dzięki Łukaszowi (Fotografia – Łukasz Herholz), ponieważ to on zaproponował trasę “miejskiej podróży” wzdłuż POG. W jednym miejscu udało się wejść na pokaźną górkę i… po więcej zapraszam do wpisu, gdzie wszystko opisałem. Znajdziecie go TUTAJ (klik).

2. Widok z ul. Ofiar Grudnia 1970

Widok odkryty w czasie tej samej wyprawy. Najpierw była Południowa Obwodnica Gdańska, później Łostowice, bliżej osiedla Cztery Pory Roku.

Często zwykła ulica, potrafi poczęstować świetnym widokiem (klik)!

3. Miejsca nad Potokiem Oliwskim

W kwietniu z Łukaszem, odbyliście fascynującą “miejską podróż” od ujścia do źródeł Potoku Oliwskiego. W ramach spaceru odkryliśmy kilka ciekawych miejsc, których się nie spodziewaliśmy, chociażby obok Katedry Oliwskiej. Miejsc było więcej, ale o tym możecie przeczytać TUTAJ (klik).

4. Widoki z bloków – Oliwa, Brzeźno, Wrzeszcz

W tym roku udało mi się wejść do kilku klatek schodowych i spojrzeć na Gdańsk z wysokości. Widok na Żabiankę i morze, na Brzeźno i Nowy Port oraz fajny krajobraz Wrzeszcza i Zaspy to tylko część z tego co widziałem.

Jeśli jesteście ciekawi takich nietypowych krajobrazów Gdańska z wysokości, w każdy piątek wstawiam zdjęcia na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik), który warto śledzić.

Co ważne, całe opisy widoków i więcej zdjęć ukaże się wkrótce na blogu!

5. Widok z ul. Kampinoskiej

Przy okazji zwiedzania zbiornika na wodę “Stara Orunia” udało mi się uchwycić kadr jak niżej. Ulica Kampinoska, dalej zaś Żuławska część Oruni. Myślę, że zdjęcie dobrze oddające ukształtowanie terenu na Oruni.

6. Widok z ul. Zabytkowej

Ulica Zabytkowa była metą TEJ (klik) miejskiej podróży, a dla mnie świetnym nowym spojrzeniem na Gdańsk. Połączenie dość zwyczajnej uliczki z widokiem na morze, potrafi zapaść w pamięci.

7. Pomost przy ul. Przegalińskiej

W 2019 roku, co bardzo cieszy, aż dwa razy byłem na ul. Przegalińskiej. Za pierwszym razem przejechałem ją całą rowerem, dostrzegając coś, czego wcześniej nie widziałem lub nie zwróciło tak bardzo mojej uwagi. Mianowicie – mały, drewniany pomost. Zszedłem nad Wisłę, usiadłem na pomoście i spędziłem tam prawię godzinę.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Pierwsza “siódemka” nowo odkrytych miejsc w 2019 roku już za Wami. Jestem ciekaw co sądzicie o tych miejscach, wybierzecie się? 😉

JUŻ ZA TYDZIEŃ DRUGA CZĘŚĆ, KOLEJNE SIEDEM TAKICH CIEKAWYCH MIEJSC.

Zachęcam do śledzenia bloga oraz „lajkowania” strony 7 zdjęć z Gdańska (klik) na facebook’u. To pozwoli Wam być na bieżąco z każdym nowym wpisem.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa