Najciekawsze miejsca w Gdańsku, jakie odkryłem w 2019 roku! Część 2/3

N

Cześć Przyjaciele!

Dzisiaj pragnę pokazać Wam siedem najwspanialszych miejsc i widoków Gdańska, które odkryłem w mijającym 2019 roku.

Podsumowując 2019 rok, wypisałem ponad 20 miejsc i widoków, które dla mnie samego były totalnie NOWE. Specjalnie dla Was wypisałem je po kolei i pokrótce opisałem, aby pokazać, że zawsze można znaleźć nowe spojrzenie na swoje miasto.

Ważna sprawa! Czytacie drugą z trzech części, pierwszą znajdziecie TUTAJ (klik).

Częstujcie się bez skrępowania!

1. Diabelski Kamień

Ostatniego dnia sierpnia, w ramach wędrówki z Martą (Palcem po mapie, stopą po ziemi) po Trójmiejskim Park Krajobrazowym, odkryliśmy górkę i słynny Diabelski Kamień. Słyszałem o nim dawno, lecz sporo czasu musiał na mnie poczekać 😉 Opis całej naszej wyprawy znajdziecie TUTAJ (mój) i TUTAJ (Marty).

2. Widok z działki przy ul. Legnickiej

Przy ulicy Legnickiej, odkryłem dwa widoki. Pierwszy właśnie z opuszczonych (chyba) działek, zaś drugi…

3. Widok z górki nad ulicą Legnicką

…z górki, którą znalazłem za płotem jakiejś budowy, w pobliżu Cmentarza Żołnierzy Francuskich. Ten drugi widok to kwintesencja “miejskiej podróży” i jedno z fajniejszych przeżyć związanych z odkrywaniem Gdańska w 2019 roku. Relacje z tego etapu miejskiej podróży macie do wglądu TUTAJ (klik).

4. Polanka nad Przekopem Wisły w Przegalinie

Jedno z piękniejszych miejsc w Gdańsku, jakie zobaczyłem po raz pierwszy. A działo się to w czasie “miejskiej podróży” z Martą (Palcem po mapie, stopą po ziemi) i Michałem (Gvidanto), w czasie której pierwszy raz odkryłem również…

5. Ulica Akwenowa

…ulicę Akwenową, którą po raz pierwszy przeszła też Marta. Więcej (dużo więcej) zdjęć z tej wyprawy jak i cały opis, znajdziecie klikając TUTAJ, zaś TUTAJ znajdziecie relację Marty. Co ważne, nasze relacje pisane są z zupełnie innych perspektyw, zatem aby mieć CAŁOŚĆ, dobrze przeczytać obie 😉

6. Młyn VI

W ramach festiwalu Open House Gdańsk po raz trzeci udostępniono do zwiedzania miejsca na co dzień niedostępne. Dałem rade jedynie w niedzielę (niestety najciekawsze miejscówki były dostępne tylko w sobotę) zwiedzić właśnie Młyn VI. Pierwszy raz miałem okazje zobaczyć ów budynek z tak bliska, wnętrze oraz otoczenie. Serio piękne miejsce tuż obok ruchliwej Al. Grunwaldzkiej.

7. Cmentarz w Brętowie

Piękną jesienią postanowiłem zrobić wędrówkę przez dzielnicę o nazwie Brętowo. Wyszedł z tego na prawdę godny polecenia wpis, który znajdziecie TUTAJ (klik). W ramach owej “miejskiej podróży” odkryłem trzy ciekawe miejsca, pierwsze macie niżej, dwa kolejne znalazły się w trzeciej części.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Druga „siódemka” nowo odkrytych miejsc w 2019 roku już za Wami. Jestem ciekaw co sądzicie o tych miejscach, wybierzecie się? 😉

JUŻ ZA TYDZIEŃ TRZECIA CZĘŚĆ, KOLEJNE SIEDEM TAKICH CIEKAWYCH MIEJSC.

Zachęcam do śledzenia bloga oraz „lajkowania” strony 7 zdjęć z Gdańska (klik) na facebook’u. To pozwoli Wam być na bieżąco z każdym nowym wpisem.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa