Najciekawsze miejsca w Gdańsku, jakie odkryłem w 2019 roku! Część 3/3

N

Cześć Przyjaciele!

Dzisiaj pragnę pokazać Wam siedem najwspanialszych miejsc i widoków Gdańska, które odkryłem w mijającym 2019 roku.

Podsumowując 2019 rok, wypisałem ponad 20 miejsc i widoków, które dla mnie samego były totalnie NOWE. Specjalnie dla Was wypisałem je po kolei i pokrótce opisałem, aby pokazać, że zawsze można znaleźć nowe spojrzenie na swoje miasto.

Ważna sprawa! Czytacie trzecią i ostatnią część, pierwszą znajdziecie TUTAJ (klik), zaś drugą TUTAJ (klik).

Częstujcie się bez skrępowania!

1. Widok z górki nad torami PKM

W czasie wędrowania przez Gdańsk już kilka razy odkrywałem ciekawe miejsca przy torach PKM-ki. Tym razem tuż obok ROD “Niedźwiednik” wszedłem na górkę po całkiem ciekawy widok. Tego samego dnia odkryłem jeszcze…

2. Widok ze Wzgórza Cieniawa

…widok jak w Bieszczadach. No prawie, ale serio kiedy go ujrzałem, byłem zafascynowany, robiąc mnóstwo zdjęć. Polecam zajrzeć do TEGO wpisu, gdzie znajdziecie mnóstwo zdjęć i opis całej podróży.

3. Widok w okolicy ul. Uranowej

Ów widok odkryłem w czasie “miejskiej podróży” przez Orunię Górną i powiem szczerze, mocno mnie zaskoczył! Ładny, szeroki pejzaż, ale nie chcę zdradzać szczegółów, ponieważ w lutym wypuszczę wpis na blogu z opisem całego spaceru. Wówczas opiszę jak trafiłem w to miejsce, co dokładniej widać itp.

4. Widok z Nowej Bulońskiej

W listopadzie odbyłem kolejny wspaniały spacer z aparatem, który ponownie pokazał jak wciąż mało znam Gdańsk. Z budowanej jeszcze Nowej Bulońskiej, a dokładniej torowiska tramwajowego, uchwyciłem wspaniały krajobraz miasta! Chwilę później odkryłem…

5. Widok z ROD “Orlik”

…widok z pobliskich działek! Ten totalnie mnie zaskoczył. A o wszystkim przekonacie się w lutym lub marcu, kiedy wypuszczę wpis z “miejską podróżą” z m.in. takimi widokami 🙂 Warto czekać i śledzić bloga.

6. Malunek przy ul. Popiełuszki

Widać go od strony ul. Popiełuszki, można też napisać, że znajduje się na zapleczu ul. Robotniczej. Fragment ściany postanowiono pomalować. I to jak! Są Gdańskie zabytki, jest sielski widoczek. Świetna sprawa!

7. Ulica Brukowa

Jest to niepozorna uliczka, którą 2019 roku przeszedłem po raz pierwszy, a do tego ma widok na… Aby dowiedzieć się więcej, zapraszam TUTAJ 😉

Kilka (ważnych) słów na koniec

Trzecia „siódemka” nowo odkrytych miejsc w 2019 roku już za Wami. Jestem ciekaw co sądzicie o tych miejscach, wybierzecie się? 😉

Dziękuję wszystkim za odwiedziny na każdym z tych trzech ostatnich wpisów. Najbardziej zależy mi na tym, abyście zobaczyli, że ja mimo 10 lat intensywnego odkrywania Gdańska, wciąż potrafię być przez miasto zaskoczony. Zatem każdy może.

Działamy również w 2020 r, niemal cały przed nami 🙂

Zachęcam do śledzenia bloga oraz „lajkowania” strony 7 zdjęć z Gdańska (klik) na facebook’u. To pozwoli Wam być na bieżąco z każdym nowym wpisem.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa