7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, które odkryłem na „miejskich podróżach” #9

7

Cześć Przyjaciele!

Od kilku lat spaceruje po Gdańsku, chcąc lepiej poznać miasto i zarazem odkrywać fascynujące miejsca. W tym czasie odbyłem kilkadziesiąt „miejskich podróży”, które otworzyły przede mną mnóstwo pięknych widoków i zagadkowych przestrzeni.

W tym wpisie, pokażę Wam siedem takich miejsc. Owszem, możecie niektóre z nich znaleźć na blogu, jednak „miejskie podróże” zawsze notują wiele mniej wyświetleń, aniżeli takie zestawienia jak to dzisiejsze. A zależy mi, aby pokazać piękno Gdańska jak największej ilości ludzi.

Niżej macie odnośniki do pozostałych wpisów z tej serii:

Bez przeciągania, zapraszam na DZIEWIĄTY wpis z serii – 7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, jakie odkryłem podczas „miejskich podróży”!


1. Kanał przy ul. Sztutowskiej

Kanał przy ulicy Sztutowskiej, jak i sam ulica są raczej mało znane i pewnie dlatego tak mi się spodobało to miejsce, kiedy je odkryłem. Było to aż 7 lat temu w ramach rowerowej “miejskiej podróży”. Jechałem w kierunku Wyspy Sobieszewskiej, zaś po drodze odbiłem w ul. Sztutowską. Zdumiewające jak ciekawe i pełne klimatu wodne zaułki skrywa Gdańsk.

2. Widok przy Paderewskiego 4

Swego czasu bardzo lubiłem wędrować po Suchaninie. Jedna z miejskich podróży odkryła przede mną piękne, pełne zieleni widoczki. To bardzo gęsto zaludniona dzielnica, a można ujrzeć niemal tylko zieleń. Niesamowite.

3. Nad Przekopem Wisły

Miejska podróż nad Przekopem Wisły była jedną z tych, które doskonale pamiętam do dzisiaj, a miała ona miejsce 6 lat temu. Świetna pogoda i kojące pejzaże. Niby miasto, a przecież okoliczności zupełnie poza miejskie. Koniec i początek Gdańska. To było odkrycie nie tyle miejsca, co poczucia wolności.

4. Magiczne miejsce nad wodą

Kolejna przeciekawa miejska podróż, również z 2016 roku. Odkryłem wówczas sporo ciekawego, ale finałem było poniższe miejsce. Zbiornik retencyjny “Cedrowa”, lecz nie przy ul. Cedrowej, a od tyłu. Nazwałem to miejsce “magicznym” i polubiłem tutaj wracać.

5. Nad ul. Nowolipie

Miejska podróż MUSI oznaczać niestandardową trasę. Często więc chodzę gdzieś między krzakami, przechodzę przez płoty, szukam, zaglądam, jestem ciekawy. Wzgórze nad ulicą Nowolipie znałem z perspektywy tej ulicy, a więc w ramach jednej z miejskich podróży wszedłem na górę.

6. Budynek Rektoratu UG

To była pierwsza miejska podróż z Łukaszem – miejskim świrem jakich mało. Tamtego pięknego dnia weszliśmy chociażby do budynku Rektoratu UG, wjechaliśmy na górę i wyszliśmy na taras. Efektem było nowe spojrzenie na Oliwę! Od tego czasu minęło już 6 lat.

7. Węglowa Droga

Nie raz wędrowałem przez Gdańsk z Martą, którą również można nazwać miejskim świrem. Jedna z naszych miejskich podróży zaprowadziła nas do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego na Drogę Węglową. Do tamtej pory nigdy w tym miejscu nie byłem.

Lokalizacja miejsc na mapie Gdańska:


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu. Liczę, że choć jedno z powyższych miejsc Was zaskoczyło i skłoniło do miejskiej podróży.

Zapraszam do zaglądania na 7 zdjęć z Gdańska (klik), gdzie każdego dnia pokazuję Gdańsk oraz na Instagrama – 7 zdjęć z Gdańska (klik)

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa