7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, które odkryłem na „miejskich podróżach” #6

7

Cześć Przyjaciele!

Od kilku lat spaceruje po Gdańsku, chcąc lepiej poznać miasto i zarazem odkrywać fascynujące miejsca. W tym czasie odbyłem kilkadziesiąt „miejskich podróży”, które otworzyły przede mną mnóstwo pięknych widoków i zagadkowych przestrzeni.

W tym wpisie, pokażę Wam siedem takich miejsc. Owszem, możecie niektóre z nich znaleźć na blogu, jednak „miejskie podróże” zawsze notują wiele mniej wyświetleń, aniżeli takie zestawienia jak to dzisiejsze. A zależy mi, aby pokazać piękno Gdańska jak największej ilości ludzi.

Niżej macie odnośniki do pozostałych wpisów z tej serii:

Bez przeciągania, zapraszam na SZÓSTY wpis z serii – 7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, jakie odkryłem podczas „miejskich podróży”!

1. Wzgórze ponad ulicą Człuchowską

To miejsce odkryłem w 2015 roku (TUTAJ o tym przeczytasz), który był z resztą najbardziej obfitujący w “miejskie podróże”. Wciąż niezabudowane wzgórze, daje odpocząć od miejskiego zgiełku. Można położyć się na trawie, urządzić mały piknik. Do tego mamy stąd świetne widoki na okolicę.

2. Wąwóz Potoku Kowalskiego

Łostowice to jedna z tych części Gdańska, gdzie rzadko zaglądam. Pamiętam jednak “miejską podróż” z 2017 roku (do zobaczenia TUTAJ), kiedy dotarłem do wąwozu Potoku Kowalskiego, za którym odkryłem ciekawy widok.

3. Stawek przy ulicy Sąsiedzkiej

“Miejskie podróże” to przede wszystkim niepozorne, aczkolwiek miłe i piękne miejscówki w mało znanych miejscach. Jednym z takich miejsc jest stawek przy ulicy Sąsiedzkiej, który odkryłem w czasie TEJ wyprawy po Gdańsku.

4. Klimatyczny staw na Lipcach

W 2018 roku, wraz z Łukaszem, odbyliśmy jedną z ciekawszych “miejskich podróży” (do zobaczenia TUTAJ). Wędrowaliśmy skrajem wysoczyzny, zaczynając na Lipcach i kierując na północ. Właśnie na Lipcach, dzięki Łukaszowi, odkryłem ten uroczy staw.

5. Widok za ulicą Turzycową

Tytułowy widok, odkryłem ponad 5 lat temu. Byłem tam całkiem niedawno i niestety, obecnie prezentuje się gorzej. Liczne nowe osiedla, zasłoniły ów uroczy krajobraz. Podaje to miejsce w ramach ciekawostki i dla przykładu, że warto chodzić po mieście i je uwieczniać na zdjęciach. Gdyż po prostu szybko się zmienia.

“Miejska podróż”, w trakcie której odkryłem ten widok, jest TUTAJ.

6. Polana między Potokową a Słowackiego

Ową polanę, odwiedziłem od 2015 roku wiele razy, ale ten pierwszy pamiętam najmocniej. Wędrowałem przez Wrzeszcz, kończąc spacer w Brętowie. Widziałem już wcześniej na mapie duży, niezabudowany obszar, zatem postanowiłem się z nim zapoznać. Więcej zdjęć i opis tamtej “miejskiej podróży”, macie TUTAJ.

7. Wzgórze nad ulicą Nowolipie

Pamiętam dobrze “miejską podróż” z 2016 roku, kiedy moim głównym celem było osiedle “Słoneczna Morena”. Jednak już wcześniej, wszedłem na wzgórze nad ulicą Nowolipie. Wówczas po raz pierwszy, poznałem ten fascynujący widok! Więcej przeczytasz TUTAJ.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu. Liczę, że choć jedno z powyższych miejsc Was zaskoczyło i skłoniło do miejskiej podróży.

Zapraszam do zaglądania na 7 zdjęć z Gdańska (klik), gdzie każdego dnia pokazuję Gdańsk.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa