7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, które odkryłem na “miejskich podróżach” #4

7
CZEŚĆ PRZYJACIELE!

Od kilku lat spaceruje po Gdańsku, chcąc lepiej poznać miasto i zarazem odkrywać fascynujące miejsca. W tym czasie odbyłem kilkadziesiąt „miejskich podróży”, które otworzyły przede mną mnóstwo pięknych widoków i zagadkowych przestrzeni.

W tym wpisie, pokażę Wam siedem takich miejsc. Owszem, możecie niektóre z nich znaleźć na blogu, jednak „miejskie podróże” zawsze notują wiele mniej wyświetleń, aniżeli takie zestawienia jak to dzisiejsze. A zależy mi, aby pokazać piękno Gdańska jak największej ilości ludzi.

NIŻEJ MACIE odnośniki DO trzeCH POPRZEDNICH WPISÓW Z TEJ SERII

7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, które odkryłem na „miejskich podróżach”  

7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, które odkryłem na „miejskich podróżach” #2 

7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, które odkryłem na “miejskich podróżach” #3 

Bez przeciągania, zapraszam na czwarty wpis z serii – 7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, jakie odkryłem podczas „miejskich podróży”!

1. Widokowa Olszynka

Dość zaskakujące zestawienie słów, bowiem Olszynka jest jedną z dzielnic położonych bardzo nisko, miejscami w depresji. Mimo tego w czasie jednej z “miejskich podróży”, przyszło mi oglądać z Olszynki zacny widok. Jechałem ulicą Modrą, która nad torami kolejowymi połączona jest kładką. Właśnie z owej kładki można oglądać domy na Olszynce i wieże Bazyliki Mariackiej w tle 🙂

Więcej zdjęć i opis całej wyprawy, znajdziecie klikając TUTAJ (klik).

2. Widok na staw, którego nie ma

Idąc na górce równolegle do trasy W-Z, mijając osiedle Wolne Miasto, po prawej stronie zobaczyłem szeroki krajobraz. W dolinie miejsce po stawie, gdzie sam łowiłem ryby, a obecnie już go nie ma, z kolei dalej panorama kilku dzielnic.

Więcej zdjęć i opis całej wyprawy, znajdziecie klikając TUTAJ (klik).

3. Schody łączące Ojcowską i Wyczółkowskiego

Schody jak każde inne, jednak kiedy zza zieleni pokazują się wieże Bazyliki Mariackiej oraz Ratusza, to już nie są zwykłe schody. Owe schody były częścią TEJ (klik) miejskiej podróży.

4. Odwiedziliśmy Basen Górniczy w Gdańskim Porcie

Jedno z bardziej “spektakularnych” odkryć w Gdańsku. W okolicy wjazdu do tunelu pod Martwą Wisłą staliśmy z Łukaszem na wiadukcie, patrząc na dostojne żurawie. Pomyśleliśmy, że warto się tam pokierować. Żadna tabliczka nas nie zawróciła, zatem doszliśmy aż nad wodę.

Niesamowite miejsce, które możecie sobie obejrzeć we wpisie, który jest TUTAJ (klik).

5. Wzniesienie nad Południową Obwodnicą Gdańska

To była pierwsze tegoroczna miejska podróż, którą wrzucam Wam TUTAJ (klik). Spacerowaliśmy wzdłuż POG, wchodząc najwyżej jak się da, dostając w zamian wdzięczny widok. Po więcej zdjęć zapraszam do wpisu, traktującego o tej konkretnej “miejskiej podróży”.

6. Uroczy potok przy Dworze Oliwskim

Jedna z tegorocznych wypraw z Łukaszem miała miejsce w kwietniu, kiedy spacerowaliśmy od ujścia do źródeł Potoku Oliwskiego. Trzymając się jak najbliżej potoku, trafiliśmy w miejsce ze zdjęcia niżej. Czy tak wygląda raj? 😉

Całą, wspaniałą miejską podróż znajdziesz TUTAJ (klik).

7. Wzniesienie przy ul. Wołkowyskiej

Trafiłem tam już kilka lat temu, dwa lub trzy razy pokazywałem Wam je na łamach bloga. Ze wzniesienia rozciąga się uroczy, spokojny krajobraz, który warto zobaczyć.

TUTAJ (klik) macie miejską podróż, w czasie której zahaczyłem o Wołkowyską.

KILKA (WAŻNYCH) SŁÓW NA KONIEC

Mam nadzieję, że taki sposób pokazywania ciekawych miejsc w Gdańsku się Wam podoba. Postaram się o kolejne takie zestawienie już wkrótce.

Zapraszam do zaglądania na 7 zdjęć z Gdańska (klik), gdzie każdego dnia pokazuję Gdańsk.

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa