7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, które odkryłem na “miejskich podróżach” #3

7
CZEŚĆ PRZYJACIELE!

Od kilku lat spaceruje po Gdańsku, chcąc lepiej poznać miasto i zarazem odkrywać fascynujące miejsca. W tym czasie odbyłem kilkadziesiąt „miejskich podróży”, które otworzyły przede mną mnóstwo pięknych widoków i zagadkowych przestrzeni.

W tym wpisie, pokażę Wam siedem takich miejsc. Owszem, możecie niektóre z nich znaleźć na blogu, jednak „miejskie podróże” zawsze notują wiele mniej wyświetleń, aniżeli takie zestawienia jak to dzisiejsze. A zależy mi, aby pokazać piękno Gdańska jak największej ilości ludzi.

NIŻEJ MACIE LINKi DO dwóch POPRZEDNIch WPISów Z TEJ SERII

7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, które odkryłem na “miejskich podróżach”  

7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, które odkryłem na “miejskich podróżach” #2 

Bez przeciągania, zapraszam na trzeci wpis z serii – 7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, jakie odkryłem podczas „miejskich podróży”!

1. Z Ujeściska widać Żuławy?

Nigdy wcześniej nie zadawałem sobie takiego pytania, do czasu “miejskiej podróży” wiodącej właśnie m.in. przez Ujeścisko. Szedłem wówczas w pobliżu ul. Nieborowskiej, nad Jarem Wilanowskim, a kiedy spojrzałem na wschód, zobaczyłem to co możecie oglądać na zdjęciu niżej.

Jar Wilanowski jest super miejscem na spacery, a wzgórza dookoła niego dogodnymi punktami widokowymi na okolice i nie tylko.

Opis całej wyprawy znajdziecie TUTAJ (klik).

2. Przytulna -> Szczęśliwa -> piękny krajobraz

Drugie z miejsc, które dla Was przygotowałem, odkryłem w zeszłym roku w czasie “miejskiej podróży” rowerem. Stojąc w okolicy ul. Szczęśliwej na górce na wysokości stacji PKM Kiełpinek, mamy przed sobą całkiem szeroki krajobraz.

Jeśli jesteście ciekawi całej trasy, znajdziecie ją TUTAJ (klik).

3. Widoczek z ul. Królowej Bony

Na ul. Królowej Bony trafiłem dwa lata temu. Zdaje się zwykłą ulicą, zbudowaną współczesnym osiedlem, jednak z racji usytuowania na wzgórzu, mam ciekawe widoczki. Opis całej trasy znajdziecie TUTAJ (klik).

4. Bycze Wzgórze

Dość znany wśród Gdańszczan punkt widokowy, przeze mnie odkryty kilka lat temu. Widok na Niedźwiednik świetny, ale najbardziej zaskoczył mnie widok na nasz piękny stadion i morze. Warto to zobaczyć.

5. Zaskakujący widok z ul. Brukowej

Niedawna, lipcowa “miejska podróż” zaowocowała kilkoma fajnymi odkryciami, jednak właśnie widok z ul. Brukowej dał mi najwięcej uciechy. Opis tej części spaceru znajdziecie TUTAJ (klik), a w czwartek druga część tej wyprawy.

6. Nowe spojrzenie na Gdańsk

W zeszłym roku, w czasie jednej z wspaniałych miejskich wypraw z moim kompanem Łukaszem, odkryłem NOWE na ów czas dla mnie spojrzenie na Gdańsk. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ (klik), POLECAM!

7. Staw Martynka

Sam staw po raz pierwszy zobaczyłem trzy lata temu, jednak w zeszłym roku wraz z Łukaszem znaleźliśmy urocze miejsce! Więcej zdjęć i opis całej wyprawy znajdziecie, klikając TUTAJ (klik).

KILKA (WAŻNYCH) SŁÓW NA KONIEC

Mam nadzieję, że taki sposób pokazywania ciekawych miejsc w Gdańsku się Wam podoba. Postaram się o kolejne takie zestawienie już wkrótce.

Zapraszam do lajkowania fanpage’a na FB, gdzie każdego dnia pokazuję Gdańsk.

 

 

 

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa