7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, które odkryłem na „miejskich podróżach” #5

7

CZEŚĆ PRZYJACIELE!

Od kilku lat spaceruje po Gdańsku, chcąc lepiej poznać miasto i zarazem odkrywać fascynujące miejsca. W tym czasie odbyłem kilkadziesiąt „miejskich podróży”, które otworzyły przede mną mnóstwo pięknych widoków i zagadkowych przestrzeni.

W tym wpisie, pokażę Wam siedem takich miejsc. Owszem, możecie niektóre z nich znaleźć na blogu, jednak „miejskie podróże” zawsze notują wiele mniej wyświetleń, aniżeli takie zestawienia jak to dzisiejsze. A zależy mi, aby pokazać piękno Gdańska jak największej ilości ludzi.

Niżej macie odnośniki do pozostałych wpisów z tej serii:

Bez przeciągania, zapraszam na PIĄTY wpis z serii – 7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, jakie odkryłem podczas „miejskich podróży”!

1. Wzgórze za blokiem przy Słowackiego 61

Trafiłem na to miejsce w 2015 roku, kiedy zacząłem opisywać wędrówki po mieście, które od kilku lat publikuje pod nazwą “miejska podróż”. Opis tamtej wyprawy, znajdziecie TUTAJ. Co ciekawe, na jesieni 2019 roku oficjalnie nazwano owe miejsce punktem widokowym, w ramach programu “spojrzenie na Gdańsk”. No, byłem trochę szybszy 😉 Jeśli chodzi o widok, najwięcej powie poniższe zdjęcie.

2. Wzgórze w Św. Wojciechu

Kolejne widokowe miejsce, aczkolwiek krajobraz zupełnie inny. W pierwszym punkcie mieliście iście miejski krajobraz, zaś poniżej taki, który ciężko kojarzyć z jednym z większych Polskich miast. To miejsce odkryłem w czasie “miejskiej podróży” w 2015 roku i pamiętam, że byłem niezwykle zauroczony pejzażami. Opis całej wyprawy, znajdziesz TUTAJ.

3. Widok na Dolinę Potoku Oruńskiego

Kolejne miejsce, odkryte na wyprawach w 2015 roku. Jeden z tych widoków, który TOTALNIE mnie zaskoczył i do teraz go pamiętam, choć minęło 5 lat i ponownie (jeszcze!) tam nie zawitałem. Dużo zieleni, głęboki wąwóz, widok pełen piękna. Opis całej wyprawy, znajdziesz TUTAJ.

4. Koniec ul. Tarcice

“Tarcice” słyszą wszyscy, którzy jeżdżą autobusami linii 112, 166, 186, ale czy ktoś z tych osób dotarł do końca owej ulicy? Ja dotarłem w 2016 roku w czasie rowerowej wycieczki na Wyspę Sobieszewską. Lubię takie miejsca, nad wodą, bez ludzi, ciekawe, budzące emocje. Opis tej wyprawy, znajdziesz TUTAJ.

5. Nabrzeże przy ul. Zagroble

O tym, że warto zbaczać z głównych szlaków już wiecie. Podobnie zrobiłem pewnego razu, jadąc ulicą Płońską w kierunku Wyspy Sobieszewskiej. Zajechałem na ul. Zagroble, przy której mamy wyremontowane nabrzeże. Trafiłem obniżoną jego część i mogłem oglądać piękny, szeroki krajobraz. Opis całej wyprawy, znajdziecie TUTAJ.

6. Widok przy Paderewskiego 4

Suchanino ma sporo ciekawych miejsc z widokami. Jeden z nich odkryłem w czasie “miejskiej podróży” po tejże dzielnicy w 2015 roku. Sporo zieleni, z tej perspektywy niewiele zabudowy. Warto zwrócić uwagę. Opis całej wyprawy, znajdziesz TUTAJ.

7. Schody prowadzące do ul. Wichrowe Wzgórze

Ostatnim miejscem w tym zestawieniu są schody na Osiedlu Nowiec. Same schody to nic, ale jaki widok się z nich roztacza… Odkryłem to miejsce również w 2015 roku, który jak do tej pory był najbardziej obfity w “miejskie podróże”. Więcej o owych schodach i widokach przeczytasz TUTAJ.

KILKA (WAŻNYCH) SŁÓW NA KONIEC

Mam nadzieję, że taki sposób pokazywania ciekawych miejsc w Gdańsku się Wam podoba. Postaram się o kolejne takie zestawienie już wkrótce.

Zapraszam do zaglądania na 7 zdjęć z Gdańska (klik), gdzie każdego dnia pokazuję Gdańsk.

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa