Zdjęcia Gdańska z drona #6 – naturalne piękno miasta z wysokości (lasy, plaże, woda, wyspy)

Z

Cześć Przyjaciele!

Witam Was w serii wpisów, w których pokazuje Gdańsk widziany z drona.

W serii “Gdańsk z lotu drona”, zobaczycie po 7 ujęć Gdańska z wykorzystaniem drona. Będę łączył przeróżne miejsca, dodając do nich stosowny komentarz.

Moim celem jest pokazanie jeszcze innego, nowego spojrzenia na miasto. Wierzę, że nie raz Was zaskoczę.

Zaufajcie mi, mnóstwo miejsc z poziomu chodnika wygląda zwyczajnie, ale gdy tylko poleci się trochę w górę… 😉

Zapraszam do SZÓSTEGO wpisu z serii “Zdjęcia Gdańska z drona”! Poprzednie, znajdziecie niżej:

W niniejszym wpisie, zobaczycie kilka ciekawych i cudnych miejsc, które pokazują, jak Gdańsk jest piękny i różnorodny. 

Zapraszam do zdjęć i lektury!


1. Matemblewo z wysokości

Dobrze znane miejsce w Matemblewie, tym razem widziane z wysokości. W tym przypadku byłem już zbyt blisko lotniska i nie zdołałem polecieć wyżej. 😉 Mimo tego polanka, droga krzyżowa i wzgórza prezentują się super.

2. Dolina Radości ROBI WRAŻENIE

Ten widok ROBI WRAŻENIE! Zawsze jadąc rowerem przez Dolinę Radości cieszę się krajobrazami, lecz właśnie z drona NAJLEPIEJ widać dlaczego jest tutaj tak ładnie. Urozmaicona rzeźba terenu, niemal tylko natura i przestrzeń. Fragment Gdańska pokazujący jego naturalne piękno.

5. Zielono mi

Jaki jest Gdańsk? To zależy. Bowiem jest… różnorodny. Śmiem powiedzieć, że bardziej, aniżeli inne Polskie miasta. Na pytanie jaki jest Gdańsk można odpowiedzieć również tak – zależy gdzie spojrzeć. Poniższa fotografia pokazuje, że Gdańsk jest pełen zieleni, spokoju, wzgórz i dolin. Tak w istocie rzeczy jest. Jednocześnie jest również inny. Po prostu zależy gdzie i co oglądamy.

4. Morze, nasze morze

Szeroka, złota, miękka, ciągnąca się kilometrami – oto plaża w Gdańsku. Za pomocą drona mogę pokazać jak WSPANIALE położony jest Gdańsk oraz widoczne w oddali Sopot i Gdynia. Każde z trzech miast ma swoją specyfikę i różni się od siebie, również pod kątem plaż. Zdecydowanie w Gdańsku mamy najdłuższe, najszersze i z najlepszym zapleczem naturalnym plaże.

5. Między plażą a falami

Między plażą a falami najlepiej spaceruje się bosymi stopami. Z jednej strony żywioł szumiący, z drugiej piasek piekący. A gdyby tak na wszystko spojrzeć z góry, cieszyć się krajobrazem pełnym natury. Wylądować drona i zgrać zdjęcia, ile to daje frajdy, nie macie pojęcia.

6. Gdańsk – naturalnie wspaniały

Czy gdybyście nie mieli pojęcia, że to Gdańsk, uwierzylibyście? 480 tysięcy mieszkańców i pod tym względem szóste miasto w kraju, a jednocześnie TAKIE miejsca. Szuwary, trzciny, Wisła Śmiała, jezioro Ptasi Raj, Mierzeja Messyńska, lasy. Ogromna połać NATURALNEGO piękna.

7. Droga prowadząca do…

Z wysokości wszystko wygląda inaczej. Wielu z Was niewątpliwie zna tę drogę i wie skąd dokąd biegnie. Jednakże spora część może mieć problem ze zlokalizowaniem uliczki nad wodą… 😉 Mały wycinek Gdańska ukazujący jego naturalne piękno.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę tego wpisu. Wierzę, że każde z siedmiu powyższych zdjęć, przyniosło nowe spojrzenie na Gdańsk oraz pokazało, że jest on ciekawym i pięknym miastem.

Więcej zdjęć (również z drona), opisów miasta i przemyśleń, znajdziesz TUTAJ i TUTAJ.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa