7 różnorodnych miejsc, pokazujących jak piękny jest Gdańsk #5

7

Cześć Przyjaciele!

Odkąd zacząłem pisać bloga i dzielić się zdjęciami, cel był jeden, pokazać jak ciekawy, różnorodny i piękny jest Gdańsk. Otworzyć na mało znane miejsca, łączyć w jednym wpisie przeróżne krajobrazy, aby każdy z nas miał coraz szerszy obraz miasta, w którym żyjemy.

Z tego względu wychodzę do Was z serią wpisów, która podobnie jak 7 ulic świadczących o tym jak ciekawy jest Gdańsk (klik), ma na celu ukazanie jak interesujący jest Gdańsk i jak szerokim spektrum obrazów dysponuje.

Mam już cztery wpisy z tej serii, znajdziecie TUTAJTUTAJTUTAJ i TUTAJ.

Zapraszam serdecznie do lektury! 🙂


1. Piękna uliczka w portowej dzielnicy

Ulica Strajku Dokerów w Nowym Porcie jest jedną z ładniejszych tego typu ulic w Gdańsku. Patrząc na schludne chodniki, zadbaną zieleń, w większości wyremontowane fasady kamienic, myślę, że to piękne miejsce, świadczące o uroku całego Gdańska.

2. Mniej znane nabrzeża nad Motławą

O pięknie Gdańska świadczą niewątpliwie tereny nadrzeczne – bulwary, ulice, budynki i przestrzenie publiczne. Mniej znane (choć już coraz częściej odwiedzane) nabrzeża nad Motławą to te wzdłuż ulic Wiosny Ludów i Sienna Grobla. Pojawiająca się nowa architektura, przepływające łodzie, bulwar z ławkami oraz stocznia w tle mówią jasno – tu jest pięknie.

3. Na końcu miasta… <3

Miasto ładne to moim zdaniem miasto otoczone i wypełnione naturą. Właśnie tak jest w przypadku Gdańska. Poniższe zdjęcie wykonałem z promu w Świbnie, patrząc na wschodni kraniec miasta. Odgłosy natury, kojące kolory, spokój – to jest piękne.

4. Wejście na plaże jak z obrazka

Między Brzeźnem a Jelitkowem znajduje się kilkadziesiąt wejść na plażę, wyglądających jak to poniżej. Spacerując nadmorską promenadą, co kilkadziesiąt metrów pojawia się miły obrazek w postaci plaży i morza. <3 To miejsce dobitnie pokazuje, jak piękny jest Gdańsk!

5. Gdańskie wzgórza

Gdańsk to miasto położone na… no właśnie, na ilu wzgórzach leży Gdańsk? Nie podejmę się próby ich zliczenia, bowiem całe miasto (wszystkie dzielnice) to MNÓSTWO górek, wzgórz, pagórków. Dzięki temu krajobraz miasta w wielu miejscach jest ciekawy, zaskakujący, pełen warstw. Ulica Bystrzycka na Siedlcach ulokowana jest na jednym ze wzgórz. Zachód słońca zrobił swoje, ale nawet bez niego widok jest piękny! 🙂

6. Jeden z piękniejszych

Oto jedno z piękniejszych miejsc w Gdańsku, a licząc miejsca, gdzie rolę odgrywa architektura, zdaje się najpiękniejsze (choć każdy może mieć inne zdanie). Długi Targ i widoczna w tle ulica Długa to creme de la creme Głównego Miasta – najbogatszej i najważniejszej części Historycznego Śródmieścia Gdańska. Widziałem wiele Polskich miast, byłem w wielu miejscach poza naszym krajem, ale mało które miejskie wnętrze zrobiło na mnie takie wrażenie.

7. Żaglowce na Zatoce Gdańskiej

O pięknie Gdańska świadczy oczywiście również nadmorski klimat <3 Słońce, żaglowce, charakterystyczny zapach Zatoki Gdańskiej, plaże. Żaglowiec pod pełnymi żaglami widziany na morzu to jeden z piękniejszych obrazów, jakie można sobie wymarzyć. W Gdańsku możliwy do uchwycenia.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę wpisu. Liczę, że zestawienie zdjęć jest na tyle ciekawe, iż choć trochę oddaje to jak ciekawym miastem jest Gdańsk.

A tutaj możecie dobrowolnie wesprzeć mą działalność, stawiając mi kawkę  Dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Więcej Gdańska, nowe posty, filmiki, moje przemyślenia i zdjęcia, czekają na fanpage’u – o TUTAJ (klik)WARTO POLUBIĆ FANPAGE I BYĆ NA BIEŻĄCO. A dodatkowo zapraszam na Instagram – o TUTAJ (klik).

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa