7 najciekawszych miejsc w Gdańsku, jakie odkryłem w 2020 roku

7

Cześć Przyjaciele!

2020 rok powili chyli się ku końcowi. Nim na dobre wejdziemy w nowy, 2021 rok, opublikuje kilka postów podsumowujących ten, który odchodzi.

Dzisiaj pragnę pokazać Wam siedem najwspanialszych miejsc i widoków Gdańska, które odkryłem w mijającym 2020 roku.

Liczę, że choć trochę Was zaskoczę, a owe miejsca staną się przyczyną do tego, by więcej wędrować po mieście.

Zapraszam serdecznie do lektury i zdjęć!

1. Ambona widokowa w Smęgorzynie

Jedna z “miejskich podróży” rowerem, wiodła m.in. przez Smęgorzyno. Dzielnica na końcu Gdańska, odkryła przede mną drewnianą ambonę widokową. Wszedłem na górę, oglądając krajobraz taki, jak niżej. Cała wyprawa do zobaczenia TUTAJ.

2. Widok przy ul. Kortowskiej

W czasie tej samej wyprawy, którą wspomniałem w punkcie pierwszym, odkryłem NIESAMOWITY widok. Z polecenia Łukasza (Fotografia – Łukasz Herholz), poszedłem ulicą Kortowską, przy której jest górka i fenomenalny widok na Jezioro Jasień i sporą część miasta.

3. Studencka Góra (najwyższy punkt Gdańska)

Gdy wraz z Martą mieliśmy przemierzać ulice Osowej, pomyślałem, że można odwiedzić najwyższy punkt w Gdańsku – Górę Studencką (180 m.n.p.m.). Szczerze mówiąc nie spodziewałem się AŻ TAK świetnego widoku! Gdańsk ma wiele punktów widokowych, ale mało z tak cudownym naturalnym pejzażem! Całą “miejską podróż” zobaczycie TUTAJ.

4. Stawek na Stogach

W maju wraz z Łukaszem (Fotografia – Łukasz Herholz) wędrowaliśmy po Stogach. Łukasz pokazał mi ukryty w lesie stawek. Piękne i spokojne miejsce z dala od ludzi. Całą “miejską podróż” zobaczycie TUTAJ.

5. Widok w pobliżu ulicy Belgradzkiej

Wędrując z pracy do domu, po drodze, w okolicy ulicy Belgradzkiej, pod linią wysokiego napięcia, zobaczyłem widok jak niżej. Nowe dla mnie spojrzenie na Suchanino. Całą wycieczkę opisałem TUTAJ.

6. Jezioro Zaspa

W ramach wędrówki z Nowego Portu na Zaspę, penetrowałem teren byłego Jeziora Zaspa. Oczywiście wiedziałem o tym miejscu wcześniej, aczkolwiek nie spacerowałem ot tak. Miejsce sprawiło wrażenie dzikiego, zielonego zaplecza spacerowego mieszkańców Nowego Portu i Letnicy. Całą “miejską podróż” zobaczycie TUTAJ.

7. Niestandardowy punkt widokowy przy Terminalu DCT

“Miejską podróż” do Portu Północnego zobaczycie już niebawem, ale już teraz wspomnę o pewnym miejscu. Otóż napotkałem Elewator Zbożowy, przy którym stoją schody. Wszedłem na tyle wysoko, by oglądać piękne, nietypowe widoki. Więcej już niedługo na blogu.

Zdjęcie zrobione dronem

Lokalizacja miejsc na mapie Gdańska

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę nowego wpisu. Mam nadzieję, że zaciekawiłem Was powyższymi miejscami 🙂

Lubię podsumowania roku, kiedy widzę ile realnie zrobiłem w danym departamencie życia. Co do Gdańska, odkryłem mniej niż w roku poprzednim, ale i tak jestem zadowolony.

Zapraszam serdecznie niżej do lajkowania 7 zdjęć z Gdańska na FB i obserwowania.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa