Cztery rzadko uczęszczane, a piękne miejsca w Gdańsku #6

C

Cześć Przyjaciele!

Wielu z nas zna Gdańsk tylko powierzchownie. Miejsca “ikony”, okolice swojego miejsca zamieszkania lub pracy.

To zbyt mało…

Z tego powodu, już po raz szósty, mam dla Was kilka mało znanych (przeciętnej osobie, nie miejskim “świrom” ;)), a pięknych miejsc w Gdańsku.

Jestem pewien, że miasto przed każdym kryje swoją tajemnice, być może jedno z tych miejsc stanie się Twoją?

Ważna sprawa! Jak przeczytałeś wcześniej, to już piąty wpis z tej serii. Jeśli nie czytałeś czterech poprzednich, są niżej. Zaglądaj bez skrępowania 😉

Zapraszam do lektury i czterech mało znanych miejsc w Gdańsku!

1. Święty Wojciech jako punkt widokowy

W ramach programu “Spojrzenie na Gdańsk” również Święty Wojciech zyskał swój oznaczony punkt widokowy (patrz mapka niżej). Poza tym, warto poszukać widoków na zachód od kapliczki, znajdującej się na górze (gdzie wchodzi się schodami na wysokości kościoła).

Widoki ze Świętego Wojciecha nie są mega spektakularne, ale miłe dla oka i często można je podziwiać w pojedynkę.

2. Plac Wałowy

Plac Wałowy miłośnikom Gdańska jest znany bardzo dobrze, jednak większość mieszkańców i turystów może o nim nie wiedzieć. To miejsce jest interesujące przede wszystkim ze względu na oryginalną zabudowę (pierzeja kamienic, lombard i Mała Zbrojownia) oraz fakt, iż leży w centrum miasta, a jednak na uboczu.

Planowana jest odnowa tego miejsca, wówczas będzie można nie tylko przyjść, ale i posiedzieć.

3. Końcowy fragment ulicy Tarcice

Mało znana uliczka i generalnie fragment miasta, który nie uchodzi za taki, który warto zwiedzać. Moim zdaniem, jeśli szukamy mało znanych, a interesujących miejsc, WARTO.

Ulica Tarcice wręcz “wchodzi” do wody, podobnie jak ulica Zimna na Stogach, która znajduje się po drugiej stronie Wisły. Być może łączył oba brzegi prom? Mnie podoba się widok na rzekę, położoną obok przystań oraz Most Wantowy im. Jana Pawła II w tle.

4. Nad Martwą Wisłą na Stogach

Ponownie miejsce nad Martwą Wisłą, ale na Stogach. Wystarczy dojść do końca ulicą Zawiślańską i znaleźć nad rzeką z przepięknym krajobrazem. Sami możecie zobaczyć, że widać stąd całkiem sporo.

Lokalizacja powyższych miejsc na mapie Gdańska

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu 🙂 Zachęcam do odwiedzania opisanych miejsc, co możecie robić po kolei lub przy okazji większych miejskich podróży.

Pamiętajcie, że w Gdańsku niemal każda dzielnica ma wiele pięknych i wartych uwagi miejsc, a co dopiero całe miasto. Z tego względu od ponad 6 lat na łamach bloga zachęcam do odkrywania swojego miasta!

Zapraszam serdecznie do polubienia 7 zdjęć z Gdańska na FACEBOOK’u, gdyż tam czeka na Was więcej Gdańska, dodatkowo nie nikogo nie ominie informacja o nowym poście na blogu.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa