Cztery rzadko uczęszczane, a piękne miejsca w Gdańsku #8

C

Cześć Przyjaciele!

Wielu z nas zna Gdańsk tylko powierzchownie. Miejsca “ikony”, okolice swojego miejsca zamieszkania lub pracy.

To zbyt mało…

Z tego powodu, już po raz siódmy, mam dla Was kilka mało znanych (przeciętnej osobie, nie miejskim “świrom” ;)), a pięknych miejsc w Gdańsku.

Jestem pewien, że miasto przed każdym kryje swoją tajemnice, być może jedno z tych miejsc stanie się Twoją?

Ważna sprawa! Jak przeczytałeś wcześniej, to już siódmy wpis z tej serii. Jeśli nie czytałeś sześciu poprzednich, są niżej. Zaglądaj bez skrępowania 😉

Zapraszam do lektury i czterech mało znanych miejsc w Gdańsku!

1. Ulice Staszica, Małachowskiego, Dekerta we Wrzeszczu

Mowa o kilku uliczkach, położonych niejako “na zapleczu” wielkiego skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ulicą Kościuszki i Al. Żołnierzy Wyklętych. Z jednej strony skrzyżowanie i centrum handlowe, które każdego dnia przyjmuje masę ludzi, z drugiej zaś tak urocze uliczki. Z jednej strony dzisiejszy świat – pędzący, pełen sztuczności, reklam. Z drugiej autentyczna zabudowa tej części miasta, klimat, mieszkańcy. To MY wybieramy czym się zachwycamy.

2. Wieża widokowa na Kozaczej Górze

Położona na Ujeścisku Kozacza Góra, kryje 17-metrową wieżę widokową. Każdy zna wieżę na Pachołku, każdy widział Gdańsk z Góry Gradowej bądź wieży Bazyliki Mariackiej. Tutaj zaś już nie każdy przywędrował, a warto, gdyż czekają zupełnie inne krajobrazy.

3. Cmentarz Żołnierzy Francuskich

Otwarty 9 września 1967 r. z udziałem prezydenta Francji Charlesa de Gaulle’a cmentarz, mieści groby około 1500 żołnierzy i osób cywilnych, ekshumowanych z różnych części Polski. Mimo, iż to cmentarz, jest pięknym zielonym miejscem, tak usytuowanym, że mało kto tutaj zagląda.

4. Nabrzeże Szyprów

Nabrzeże nad Martwą Wisłą na Przeróbce z widokiem na budynki w centrum miasta. Bardzo miłe miejsce na spacer i alternatywa dla bardziej obleganych nadwodnych miejsc.

Lokalizacja miejsc na mapie Gdańska

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu. 🙂 Zachęcam do odwiedzania opisanych miejsc, co możecie robić po kolei lub przy okazji większych miejskich podróży.

Pamiętajcie, że w Gdańsku niemal każda dzielnica ma wiele pięknych i wartych uwagi miejsc, a co dopiero całe miasto. Z tego względu od ponad 6 lat na łamach bloga zachęcam do odkrywania swojego miasta!

Zapraszam serdecznie do polubienia 7 zdjęć z Gdańska na FACEBOOK’u, gdyż tam czeka na Was więcej Gdańska, dodatkowo nie nikogo nie ominie informacja o nowym poście na blogu.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa