Cztery rzadko uczęszczane, a piękne miejsca w Gdańsku #7

C

Cześć Przyjaciele!

Wielu z nas zna Gdańsk tylko powierzchownie. Miejsca “ikony”, okolice swojego miejsca zamieszkania lub pracy.

To zbyt mało…

Z tego powodu, już po raz siódmy, mam dla Was kilka mało znanych (przeciętnej osobie, nie miejskim “świrom” ;)), a pięknych miejsc w Gdańsku.

Jestem pewien, że miasto przed każdym kryje swoją tajemnice, być może jedno z tych miejsc stanie się Twoją?

Ważna sprawa! Jak przeczytałeś wcześniej, to już siódmy wpis z tej serii. Jeśli nie czytałeś sześciu poprzednich, są niżej. Zaglądaj bez skrępowania 😉

Zapraszam do lektury i czterech mało znanych miejsc w Gdańsku!

1. Park Ferberów

Zabytkowy park o powierzchni zbliżonej do Parku Oruńskiego, założony pod koniec XVI wieku przez Rodzinę Ferberów. Pięknie położony na skraju wysoczyzny, tuż obok Kanału Raduni. Takie piękne miejsca zasługują na więcej uwagi.

2. Ulica Straganiarska

Możecie się drapać po głowie i myśleć – “Z jakiej paki Straganiarska jest w takim zestawieniu?!”.

Wystarczy, że odpowiecie sobie na pytanie, jak często spacerujecie właśnie Straganiarską? Patrząc na ilość osób na tej ulicy i porównując do innych, jest chyba najmniej popularna na Głównym Mieście. A warta uwagi! O czym wspominałem już TUTAJ.

3. Potok Strzyża w Dolnym Wrzeszczu

Potok Strzyża ma około 14 km, jednak najciekawszy moim zdaniem fragment biegnie przez Dolny Wrzeszcz. Park nad Strzyżą, okolica ulicy Wajdeloty, ulica Kilińskiego. Urocze, bajkowe wręcz miejsca. Piękny klimat.

Wędrowaliście kiedyś nad Strzyżą? Ja tak 😉 Wędrówkę od ujścia do źródeł potoku Strzyża, opisałem TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

4. Dolina Elfów

Dolina Elfów w Oliwie, znajduje się między pierwszym i drugim dworem przy Polankach na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W okolicy jest uroczy stawek, który wraz z otaczającymi go wzgórzami, tworzy równie romantyczny krajobraz jak sama nazwa dolinki.

Więcej o Dolinie Elfów przeczytacie TUTAJ.

Lokalizacja miejsc na mapie Gdańska

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu 🙂 Zachęcam do odwiedzania opisanych miejsc, co możecie robić po kolei lub przy okazji większych miejskich podróży.

Pamiętajcie, że w Gdańsku niemal każda dzielnica ma wiele pięknych i wartych uwagi miejsc, a co dopiero całe miasto. Z tego względu od ponad 6 lat na łamach bloga zachęcam do odkrywania swojego miasta!

Zapraszam serdecznie do polubienia 7 zdjęć z Gdańska na FACEBOOK’u, gdyż tam czeka na Was więcej Gdańska, dodatkowo nie nikogo nie ominie informacja o nowym poście na blogu.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa