Siedem najciekawszych “skradzionych” przeze mnie widoków (klatki schodowe)

S

Cześć Przyjaciele!

Od 2016 roku odkrywam Gdańsk z perspektywy krajobrazów roztaczających się z klatek schodowych bloków mieszkalnych. Wszedłem do 33, głównie 10-piętrowych bloków w różnych dzielnicach.

Dlaczego “skradzionych”? Zostałem tak nazwany z kolegą w jednym bloku w Nowym Porcie, kiedy to jeden sąsiad do drugiego rzucił – “Widzi Pan? Kradną nam widoki” 😀 Z resztą, całą tamtą wyprawę macie TUTAJ.

Wybrałem moim zdaniem 7 najciekawszych widoków z tych bloków, które miałem okazje odwiedzić.

Nierzadko ze zwykłych bloków z wielkiej płyty, można zobaczyć również piękne, jak nie lepsze widoki, aniżeli z bardziej znanych punktów widokowych.

Nie przedłużając, zapraszam na przegląd najładniejszych krajobrazów z siedmiu klatek schodowych Gdańskich bloków.

1. Falowiec w Nowym Porcie

Jeden z lepszych widoków jakie miałem okazje oglądać. Nie tylko z bloków. Zabudowa Nowego Portu, kanał portowy, Westerplatte, morze. Połączenie placu Gustkowicza, kamienic, żurawi, zieleni i morza – petarda.

Więcej zdjęć i dłuższy opis, znajdziecie TUTAJ.

2. Blok przy ul. Szopy

Jeden z trzech bloków z świetnym widokiem na centrum Gdańska. Jednak każdy widok jest inny i mega ciekawy. Tutaj mamy przede wszystkim spojrzenie na turystyczną część miasta. Nowa Motława, Szafarnia, Ołowianka, Wyspa Spichrzów, Główne i Stare Miasto.

Zdjęcia oczywiście sprzed kilku lat. Chętnie ponownie odwiedzę to miejsce.

Więcej zdjęć i dłuższy opis, znajdziecie TUTAJ.

3. Blok przy ul. Powstańców Warszawskich 3

Drugi z trzech bloków z super widokiem na centrum Gdańska. Tutaj mamy świetny ogląd na panoramę miasta od zachodu. Można oglądać pokolei bardziej i mniej znane budynki, składające się na całość.

Więcej zdjęć i dłuższy opis znajdziecie TUTAJ.

4. Blok przy ul. Spadzistej 2

Trzeci z trzech bloków z super widokiem na centrum Gdańska. Tym razem oglądamy panoramę od strony południowej. Widok zaskakuje, ponieważ nie ma w tej okolicy tak wysokiego punktu widokowego. (Jest dawne Schronisko Młodzieżowe na Biskupiej Górze, ale wiadomo, że nie ma możliwości wejścia na wieże.)

Więcej zdjęć TUTAJ.

5. Blok przy ul. Lęborskiej 22

Przenosimy się na Przymorze, do 18-piętrowego bloku przy ul. Lęborskiej. Wybrałem ten widok ze względu na serio szeroki krajobraz! Od Stadionu Energa, przez centrum Gdańska, Zaspę, Wrzeszcz, Morenę, na biurowcach i Oliwskich lasach kończąc.

Więcej zdjęć macie TUTAJ.

6. Blok przy ul. Amundsena 5

Piękny, urzekający krajobraz, łączący zieleń lasów, błękit morza i nieba, a do tego mamy widok na port. Czego chcieć więcej?

Więcej zdjęć i opis widoku TUTAJ.

7. Blok przy ul. Gospody 6

Ostatnim blokiem i widokiem w tym zestawieniu jest blok na Żabiance. Wybrałem ten krajobraz, ponieważ z jednej strony mamy mnóstwo zieleni i morze, zaś obok nagromadzenie zabudowy.

Więcej zdjęć i opis widoku TUTAJ.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę tego wpisu.

Wiele osób, nie wychodząc z klatki schodowej, ma świetny krajobraz miasta za oknem. Myślę, że warto o tym pisać i to pokazywać 🙂

Jeśli jesteście ciekawi innych wpisów, zapraszam do cyklu notek “Gdańskie bloki i z nich widoki”.

Zapraszam również do dołączenia do społeczności bloga, klikając poniżej “lubię to”. Dzięki temu będziecie na bieżąco z nowymi artykułami, a dodatkowo w piątki dodaje zdjęcia Gdańska z wysokości 😉

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa