Gdańskie bloki i z nich widoki #18 – Piecki-Migowo zanurzone w zieleni

G

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna:

W niniejszym wpisie mam przyjemność zaprezentować jakże ciekawe widoki z dwóch bloków w dzielnicy Piecki-Migowo. To niewątpliwie NOWE spojrzenie na tę część Gdańska. Zapraszam do lektury i zdjęć.


Piecki-Migowo – Amundsena 5

Piecki-Migowo (Morena) położone są na wzgórzach, co samo w sobie sprawia, iż widoki w różnych miejscach są ciekawe. Skorzystałem z otwartej klatki bloku przy ul. Amundsena 5 i spojrzałem na okolice z 10-go piętra, czyli około 30 metrów wysokości.

Okna klatki schodowej wychodzą w stronę Zatoki Gdańskiej, co razem z zielonymi wzgórzami i zabudową, tworzy świetny pejzaż. W pierwszym kadrze mamy bloki przy Kruczkowskiego, zabudowę w okolicach Czubińskiego i Myczkowskiego, żurawie w terminalu DCT oraz morze.

Z drugiej strony między blokami i nad drzewami wystaje wieżowiec Olivia Star. Ciekawie prezentuje się ulica Magellana, osiedle Wzgórze Magellana, drzewa i widoczna dalej Zatoka. Krajobraz łagodny, godny zauważenia przez mieszkańców.


Morena – Arctowskiego 2

Dzięki uprzejmości kolegi, mogłem wejść do klatki kolejnego z bloków w Gdańsku. Tym razem, oglądałem krajobraz z bloku przy Arctowskiego 2 – co stąd widać?

Nie jest to widok spektakularny, urywający głowę, ale mimo tego JEST wart uwagi. Podzieliłbym go na dwie części.

Pierwsza – między blokami przy Arctowskiego 3 i Piecewskiej 28 – obejmuje niższe bloki przy ul. Kruczkowskiego, piękną połać zieleni w postaci i hen daleko bloki na Niedźwiedniku. Widać tutaj ciekawe ukształtowanie terenu oraz wtopioną w nie blokową zabudowę.

Druga część – na lewo od bloku przy Piecewskiej 30 – to mocne zagęszczenie wysokich bloków wzdłuż ul. Piecewskiej, aż do Amundsena. Szczególnie “mocno” w krajobrazie “siedzą” sporo wyższe wieżowce osiedla “Central Park”


Kilka (ważnych) słów na koniec

Przyznacie, że widoki zaskakujące? Gdańsk odkrywa swoje piękno przed każdym, który go szuka.

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa