Gdańskie bloki i z nich widoki #17 – mało kto zna TAKIE widoki Oliwy i Brzeźna

G

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna:

W niniejszym wpisie mam przyjemność zaprezentować jakże ciekawe krajobrazy z Oliwy oraz Brzeźna. Pozwoli to Wam spojrzeć na tę części miasta z zupełnie nowej perspektywy! Dajcie się zaskoczyć 🙂

Zapraszam do oglądania zdjęć Oliwy i Brzeźna z wysokości!

Oliwa – Wita Stwosza 50

W sobotę 31 sierpnia, zdobyłem klatkę schodową w bloku przy ul. Wita Stwosza 50. Oto jaki roztacza się widok z 10-go piętra!

Centralną część widoku zajmują biurowce Olivia Business Centre, z których, z racji wysokości, wyróżnia się Olivia Star. Na lewo od kompleksu biurowców rozpościera się teren zielony sięgający aż do morza, a między zielenią stara zabudowa Oliwy, dalej bloki przy Al. Grunwaldzkiej, Orłowski klif oraz bloki na Żabiance.

Patrząc na prawo od OBC, mamy widok od Hali Olivii, przez biurowce przy Arkońskiej i bloki na Przymorzu, aż po morze. Co więcej, widać falowiec przy Jagiellońskiej, Kościół pw. NMP Królowej Różańca Świętego i statki na Zatoce Gdańskiej. Trzeba przyznać, że mieszkańcy tego bloku mają zacny widoczek 🙂

Brzeźno – Korzeniowskiego 28

W poniedziałek 9 września, przy okazji spaceru z Brzeźna do Jelitkowa, wszedłem do bloku pod adresem Korzeniowskiego 28. Od dłuższego czasu miałem chrapkę wejść na 10-te piętro i spojrzeć przed siebie z ciekawością, która zawsze mi towarzyszy w takich momentach. Co widać z góry tegoż bloku?

Na pierwszym planie zabudowa mieszkalna Brzeźna, w większości bloki (w tym jeden, z którego widoki możecie zobaczyć TUTAJ), są też kamienice i domy, między nimi trochę zieleni. Patrząc w lewo, zza zabudowy pokazuje się Zatoka Gdańska, widać Falochron Zachodni z zieloną latarnią jak i dłuższy Falochron Wschodni z czerwoną latarnią, dalej na prawo mamy Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte, kapitanat portu, wieże Kościoła pw. Niepokalanego Serca Maryi, falowiec i za nim las dźwigów w DCT oraz elewatory przy Nabrzeżu Zbożowym.

Spoglądając w prawo, dostrzeżemy Letnice, którą łatwo zlokalizować dzięki Stadionowi Energa oraz zabudowie nowego osiedla “Nowa Letnica”. Ogólnie rzecz biorąc, widok bardzo ciekawy i na pewno będę chciał tam wrócić przy lepszej pogodzie.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Przyznacie, że widoki zaskakujące? Gdańsk odkrywa swoje piękno przed każdym, który go szuka.

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa