Gdańskie bloki i z nich widoki #14 – nad Al. Grunwaldzką we Wrzeszczu oraz “skradziony” widok w Nowym Porcie!

G

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna:

W niniejszym wpisie mam przyjemność zaprezentować jakże ciekawe krajobrazy z bloków we Wrzeszczu i Nowym Porcie. Pozwoli to Wam spojrzeć na miasto z zupełnie nowej perspektywy! Dajcie się zaskoczyć 🙂

Zapraszam do dalszej lektury i widoków!

Wrzeszcz – Politechniczna 5

Blok przy ul. Politechnicznej 5 jest jednym z dwóch stojących w okolicy skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Do Studzienki oraz Miszewskiego. Na górę jak zwykle szedłem schodami, patrząc jak powoli, z każdym piętrem, znajduje się wyżej ponad dachami okolicznej zabudowy.

Na pierwszym planie jest wspomniane skrzyżowanie, które z tej perspektywy wygląda super, dalej zabudowa przy Al. Grunwaldzkiej, wieże – biurowiec Neptun, Olivia Star oraz Kolegiaty pw. Najświętszego Serca Jezusowego, kamieniczna zabudowa Wrzeszcza oraz w oddali bloki na Zaspie i Przymorzu.

Patrząc w drugą stronę ciekawie łączą się kamienice przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego z elektrociepłownią oraz stoczniowo-portowymi dźwigami.

Nowy Port – Wyzwolenia 25

Kolejny blok zdobyty, drugi w Nowym Porcie. Pierwsze wrażenie po wejściu na 10 piętro wieżowca przy ul. Wyzwolenia 25… szok!

Wielka, zielona połać działek, dopiero dalej widać kominy Elektrociepłowni Wybrzeże, tereny stoczniowe w tym żurawie i całkiem wyraźnie statki (!), dźwig w terminalu kontenerowym, w centrum miasta znane – Zieleniak, Organika Trade, Hotel Heweliusz, bloki Bastion Wałowa oraz wieże Bazyliki Mariackiej i Ratusza Głównego Miasta.

Widok jest ograniczony przez fakt, iż okno klatki schodowej jest mocno schowane, ale mimo tego krajobraz przedni!

Warto dodać, że poniższe zdjęcia zrobiłem wraz z Łukaszem (Fotografia – Łukasz Herholz), kiedy to nazwano nas “złodziejami widoków” 😉 Tam samo zatytułowałem wpis, pokazujący tamtą jakże interesującą wędrówkę. Do zobaczenia TUTAJ.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Przyznacie, że widoki zaskakujące? 😉 Gdańsk odkrywa swoje piękno przed każdym, który go szuka.

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa