Gdańskie bloki i z nich widoki #9 – widok spod Oliwskiego lasu na Zatokę Gdańską

G

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna 🙂

W niniejszym wpisie mam przyjemność zaprezentować Wam widoki z bloku przy Tatrzańskiej 11. Oj jest na co popatrzeć 😉

Zapraszam do dalszej lektury i widoków!

Tatrzańska 11

Trzecim blokiem, który odwiedziłem pierwszego dnia kwietnia 2018 roku, był ten przy Tatrzańskiej 11. Usytuowanie u podnóża morenowych wzgórz gwarantuje piękne widoki – pomyślałem – i udałem się na 10-te piętro.

Bloki na Żabiance i morze

Pierwsze spojrzenie i uśmiech na twarzy… Na pierwszym planie kolejne bloki przy Tatrzańskiej, obok zieleń, dalej estetycznie malowane bloki na Żabiance i zamykające widok morze.

Przymorze, falochrony

Kierując wzrok w prawo widok nieco przesłaniają kolejne bloki, jednak nad nimi co nieco widać. I tak mamy zabudowę Przymorza Małego, falowiec przy ul. Jagiellońskiej, falochrony Zachodni i Wschodni w Nowym Porcie i na Westerplatte, dalej Port Północny.

Z tej strony mamy również stadion w połączeniu z 60-metrowym blokiem z 1980 roku oraz wieżowcami osiedla “Albatross Towers”.

Oliwskie budynki

Jak wspomniałem krajobraz przesłaniają kolejne bloki, mimo tego można oglądać fragment Kościoła Św. Jakuba oraz Katedry Oliwskiej, czerwone dachy Oliwskiej zabudowy, nad nimi góruje budowany (obecnie już zbudowany) najwyższy wieżowiec w Gdańsku “Olivia Star” a za nim 85-metrowy “Neptun” we Wrzeszczu.

Pejzaż z tego bloku czaruje przede wszystkim połączeniem bloków na Żabiance z “fruwającymi” jakby nad nimi statkami. Świetna iluzja!

KILKA (WAŻNYCH) SŁÓW NA KONIEC

I jak wrażenia? Widoczki są świetne, prawda? 😉

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa