Gdańskie bloki i z nich widoki #10 – za ten widok turyści płaciliby fortunę

G

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna 

W niniejszym wpisie mam przyjemność zaprezentować Wam widoki na turystyczną część Gdańska z bloku przy ul. Szopy.

Zapraszam do dalszej lektury i widoków!

Blok przy ul. Szopy 1

Długo czekałem na ten moment… Doczekałem się. Otwarte drzwi do bloku przy ul. Szopy 1. Teraz tylko 10 pięter lub ponad 100 schodów, dzieliło mnie od upragnionego widoku.

Jakiego widoku!

Gdyby stał tutaj hotel, ludzie z Polski, Europy i Świata słono by płacili, by móc go oglądać. Jednak to nie hotel, a zwykły blok.

Co widać z góry?

Z prawej strony widoczna jest zabudowa Długich Ogrodów, osiedle Brabank nad Motławą, wieża Muzeum II Wojny Światowej, zaś na horyzoncie żurawie.

W centralnej części mamy Nową Motławę, północny cypel Wyspy Spichrzów, Ołowiankę, Długie Nabrzeże z Żurawiem na czele, a dalej wieżowce “Bastion Wałowa”, Organica Trade, Hotel Mercure, wieża Kościoła Św. Jana i żurawie Kone.

Wystarczy spojrzeć bardziej w lewo, a do tego zacnego grona dołącza wieża Kościoła Św. Katarzyny, “Zieleniak”, Baszty Stągiewne czy Spichlerz “Soli Deo Gloria”.

Kilka najciekawszych kadrów!

Świetnie prezentuje się połączenie Stągwi Mlecznych, zabudowy ul. Stągiewnej, Koła Widokowego, Domu Angielskiego i wieży Bazyliki Mariackiej. Co więcej, w tym kadrze mamy również mały bonus, wyrastający ponad zielone wzgórza Olivia Star.

W drugim kadrze mamy spore zagęszczenie tkanki miasta! Na pierwszym planie pozostałości spichlerzy, “Soli Deo Gloria”, nowo budowany hotel na Wyspie Spichrzów, Żuraw, Kościół Św. Jana, żurawie Kone, trzy wieżowce, wieża Kościoła Św. Jakuba, biurowiec Tryton i więcej.

Tuż obok złapałem tak jak poprzednio u dołu Wyspę Spichrzów, gdzie można spostrzec pracowników stojących na wznoszonych budynkach zaś dalej Kościół Św. Katarzyny.

Warto zwrócić uwagę na Marinę na Nowej Motławie, spichlerze na Ołowiance oraz stojący dalej stadion!

Świetny punkt do obserwacji miasta, zupełnie inny miejski krajobraz. Jestem szczęśliwy!

Kilka (ważnych) słów na koniec

Mam nadzieję, że widok z bloku przy Szopy 1 się Wam spodobał. Oczywiście sporo się w tym krajobrazie zmieniło, ponieważ ów blok odwiedziłem 3 lata temu. Przy najbliżej okazji zrobię to ponownie i zrobię aktualizację owych widoków.

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa