Gdańskie bloki i z nich widoki #16 – zdjęcia Wrzeszcza i Oliwy z NOWEJ perspektywy

G

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna:

W niniejszym wpisie mam przyjemność zaprezentować jakże ciekawe krajobrazy Oliwy oraz Wrzeszcza. Pozwoli to Wam spojrzeć na tę część miasta z zupełnie nowej perspektywy! Dajcie się zaskoczyć 🙂

Zapraszam do oglądania zdjęć Wrzeszcza i Oliwy z nietypowej perspektywy!

Oliwa – Karpacka 2

24 lutego 2019 roku, odwiedziłem pierwszą w tym roku klatkę schodową bloku przy ul. Karpackiej 2. Z racji tego, że blok położony jest niecałe 3 km w linii prostej od Zatoki Gdańskiej, stanowi ona świetne zwieńczenie krajobrazu.

A co jest bliżej? U dołu, na pierwszym planie teren AWF-u, budowane osiedle Oliwska Harmonia, dalej bloki na Żabiance, z kolei na prawo od nich niższa jak i wyższa zabudowa Przymorza.

W oddaleniu majaczą stoczniowe żurawie KONE oraz te w głębokowodnym terminalu kontenerowym. A jeśli spojrzeć mocno na prawo, daleko widać znane wieże w centrum miasta, choćby Bazyliki Mariackiej.

Wrzeszcz – Róży Ostrowskiej

Bloki przy ul. Róży Ostrowskiej chciałem odwiedzić od dłuższego czasu. We wtorek 18 czerwca, przechodząc obok, zobaczyłem otwarte drzwi w bloku pod numerem dwa i od razu wszedłem do środka. Stanąłem między ósmym a dziewiątym piętrem, po czym zacząłem przyglądać panoramie miasta z tej nowej dla mnie perspektywy.

Patrząc od prawej strony, na tle zazielenionego wzgórza stoją bloki w okolicy ul. Zabytkowej, tuż obok zza drzew wyrasta “Dolarowiec” i dalej biurowiec “Neptun”. W centralnej części widoku mamy biurowiec Green Office, za którym widać teren Garnizonu, czerwone dachy Dolnego Wrzeszcza, budowane bloki osiedla “Nowa Letnica”, po części Stadion Energa i nawet wieże Kapitanatu Portu. Z kolei patrząc w lewo, widzimy Al. Żołnierzy Wyklętych, dalej nowszą zabudowę Garnizonu, bloki na Zaspie i Przymorzu, a w tle Zatokę Gdańską.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Przyznacie, że widoki zaskakujące? 😉 Gdańsk odkrywa swoje piękno przed każdym, który go szuka.

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa