7 nietuzinkowych miejsc w Gdańsku na “majówkę”

7

Cześć Przyjaciele!

Za dwa tygodnie mamy “majówkę”, czyli długi weekend. Pewnie część z Was wyjedzie poza miasto lub nawet za granicę. Jednakże wielu z Was zostanie w Gdańsku. Jak wykorzystać ten czas?

Proponuję, byście poznali 7 nieco mniej znanych miejsc w Gdańsku, które możecie odwiedzić w okresie od 30 kwietnia do 3 maja (lub w każdym innym) 😉

Zapraszam serdecznie do lektury!

Lokalizacja miejsc na mapie Gdańska

1. Kiełpino Górne i natura

Jestem niemal pewien, że mało kto pomyślałby o spacerze w części Gdańska za obwodnicą. Tymczasem Kiełpino Górne jest pięknym miejscem, które zachęca przede wszystkim spokojem i naturą. Kilka tajemniczych stawów, las, wspaniały punkt widokowy!

Więcej zdjęć i trasę, znajdziecie w TYM wpisie.

2. Orunia Górna i widoki

Orunia Górna pozornie zdaje się być mało ciekawym obszarem miasta. Pod kątem zabudowy owszem, ale widoki… są WSPANIAŁE! Widok poniżej spotkacie przy ulicy Platynowej, natomiast więcej fajnych krajobrazów jest w okolicy ul. Dywizji Wołyńskiej, gdyż na południe od niej mamy Dolinę Potoku Oruńskiego.

3. Zabornia i zbiorniki retencyjne

Zabornia to kolejna część miasta, która nie jest wybierana na niedzielny spacer. Tymczasem znajdziecie tam dwa bardzo ładnie położone zbiorniki retencyjne. Choćby one zasługują na uwagę, ale nie tylko.

Więcej ciekawych miejsc na Zaborni, opisałem w ramach TEJ miejskiej podróży.

4. Przegalina i zachód słońca

Jeśli interesuje Was wyprawa rowerem, idealna będzie Wyspa Sobieszewska. Nieco mniej oczywista jest jej południowo-wschodnia część – Przegalina. Jechać rowerem nad Martwą Wisłą i obserwować zachód słońca… bezcenna chwila.

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.

5. Jezioro Zaspa – zaskakujące miejsce spacerów

Teren po dawnym jeziorze pozostaje od lat niezagospodarowany. Z zewnątrz skryty, kryje alejki, łąki i widoczki takie, jakich mało kto może się spodziewać. Miejsce dobre na rodzinny spacer – serio!

Więcej zdjęć z tego miejsca, znajdziecie TUTAJ.

6. Osowa i jezioro

Jezioro Wysockie jest jeziorem rynnowym, zajmuje 32 ha powierzchni i leży na terenie Pojezierza Kaszubskiego w dzielnicy Osowa. Miejsce jest przepiękne, doskonałe na spacer lub piknik na trawce. Polecam!

7. Dolina Strzyży

Trójmiejski Park Krajobrazowy na zachód od Matemblewa kryje rezerwat “Dolina Strzyży”. Natura w czystej postaci, gdzie można pospacerować oraz odetchnąć i odpocząć od miasta.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę nowego wpisu. Mam nadzieje, że w majówkę bądź w innym czasie, odwiedzicie któreś z wymienionych miejsc. Mniej znane, ale warte poznania!

Jeśli chcecie więcej ciekawostek, zdjęć, filmów o Gdańsku, zachęcam do polubienia mojej strony na fb – 7 zdjęć z Gdańska, oraz konta na IG – 7 zdjęć z Gdańska

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa