Spojrzenie na Gdańsk – wzgórze nad ul. Kolonia Studentów

S
Cześć Przyjaciele!

Po zimowej przerwie wracamy do odsłaniania kolejnych widoków z projektu “spojrzenie na Gdańsk”. W sobotę 19 maja odkryto przed spragnionymi nowych krajobrazów widok w okolicy Lunety Cafarellego.

Dziesiąte “spojrzenie na Gdańsk”

Dziesiąte już spojrzenie na Gdańsk to efekt pracy Pana Witolda Pawła Burkiewicza oraz GZDiZ. Wytypowano różne ciekawe widokowo miejsca, które można w łatwy sposób odsłonić i dać mieszkańcom jak i turystom inne, nowe, mniej standardowe spojrzenie na Gdańsk.

Tym razem szczególnie się cieszę, gdyż miejsce o którym mowa, znajduje się niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Idąc od strony Chełmu, wystarczy spacerować ul. Lubuską, po czym skręcić w lewo w ul. Kolonia Studentów i skierować alejką przy działkach. Idąc prosto a później w lewo, dochodzimy na miejsce. Dla pewności, abyście trafili, trzymajcie mapkę.

A więc, jakie mamy tutaj widoki?

Stworzono super miejsce z ławkami i, a jakby inaczej, świetnym widokiem na miasto. Co tutaj widać? Stoimy na wzniesieniu ponad Aleją Armii Krajowej, za którą rozpościera się obszar Siedlec. Patrząc dalej w prawo, oglądamy Nowy Ogrody a w szczególności wyróżniający się gmach Sądu Rejonowego, za nim “Zieleniak” oraz “Tryton”, zaś dalej Fort Góry Gradowej z Krzyżem Milenijnym i stoczniowymi żurawiami.

Co więcej, podchodząc kilka kroków dalej, otwiera się przed nami widok na znane Gdańskie obiekty – Kościół Św. Jana, Wieże Więzienną, Bazylikę Mariacką oraz widoczne za nimi mosty nad Martwą Wisłą i bloki.

Miejsce jest urocze i niewątpliwie będę tutaj częstym gościem, do czego i Was zachęcam.

Po tym jak odwiedziłem to miejsce i napisałem tekst, ktoś zniszczył ławki, które tam postawiono. Za jakiś czas będą nowe i liczę, że to był tylko jednostkowy wybryk.

Inne widoki z projektu “Spojrzenie na Gdańsk”

Jeśli nie widzieliście poprzednich widoków a chcielibyście je odkryć, niżej macie odnośniki do poszczególnych wpisów na ten temat.

Spojrzenie na Gdańsk ze wzgórza we Wrzeszczu

Spojrzenie na Gdańsk ze wzgórza nad Jaśkową Doliną

Spojrzenie na Gdańsk z Wroniej Góry

Spojrzenie na Gdańsk z Królewskiego Wzgórza

Szóste i siódme spojrzenie na Gdańsk w Oliwie

Spojrzenie na Gdańsk – nowy punkt widokowy w Oliwie 

Pierwsze odsłonięte spojrzenie na Gdańsk 

Spojrzenie na Gdańsk ze Wzgórza Luizy 

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za krótki, ale wspólny czas, no i zachęcam do zwiedzania Gdańska, również tego mniej oczywistego!

Po więcej takiego Gdańska zapraszam na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FACEBOOK’u. Warto polubić i obserwować stronę, gdyż tam każdego dnia wstawiam zdjęcia, dziele się przemyśleniami na temat miasta i na bieżąco informuje o nowych wpisach na tym blogu.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

komentarzy

  • Piękne miejsce 🙂 Dziękuję za kolejną inspirację. I za dodanie mapy…to ułatwia zadanie “przybyszom”. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Może jestem zbyt tępy albo czegoś nie skumałem, ale nie udało mi się tam trafić… Czy wzdłuż ogródków działkowych to znaczy mijając po prawej stronie kort tenisowy i boisko czy to nie ta droga? Poproszę o jakieś dokładniejsze info lub może jakaś mapkę ze strzałkami jak dla debila 😉 Zależy mi żeby zobaczyć to miejsce…

    • Nieee, żaden kort tenisowy 🙂 Idąc z Chełmu ulicą Lubuską, dochodzi Pan do skrzyżowania z ulicami Kolonia Studentów, Kolonia Przyszłość i Pohulanka. Wtedy trzeba skręcić w LEWO, gdzie dalej z lewej strony ma Pan dosłownie kilka ogródków działkowych i mechanika samochodowego, za którym widać ścieżkę, którą łatwo trafić do celu. Na maila wysłałem Panu mapkę ze strzałką, może pomoże 😉 Pozdrawiam.

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa