7 najczęściej czytanych artykułów w 2020 roku

7

Cześć Przyjaciele!

Minął 2020 rok, przywitaliśmy nowy, 2021, jednak nim całkowicie w niego “wejdziemy”, pozwolicie, że powspominam nieco ten “stary”? 😉

Na blogu 2020 rok okazał się bardzo dobry. Łącznie uzyskałem około 74,5 tys. odsłon, co przy 38 tys. w zeszłym roku, dało sporo skok w górę.

Razem opublikowałem 112 wpisów, pokazując przeróżne oblicza Gdańska. Zapoczątkowałem “projekt dzielnicowy“, dodałem 4 artykuły promujące Gdańsk, było wiele wpisów “rankingów” 7 ciekawych miejsc. Ponadto “miejskie podróże“, “miejskie inspiracje” i inne.

Jednakże celem dzisiejszego wpisu, jest pokazanie 7 artykułów, które uzyskały najwięcej wyświetleń w 2020 roku.

Zapraszam serdecznie!

Pozycja siódma – “7 najciekawszych miejsc w Gdańsku, jakie odkryłem w 2020 roku” – 1031 odsłon

Artykuł, który opublikowałem, uwaga, ledwie tydzień temu, rzutem na taśmę wdarł się do pierwszej siódemki najlepiej wyświetlanych na blogu. Opisuje w nim 7 bardzo interesujących miejsc w Gdańsku, które odkryłem w mijającym roku. Warto zajrzeć, jeśli tego jeszcze nie robiliście.

Pozycja szósta – “Siedem najciekawszych tras linii autobusowych w Gdańsku” – 1032 odsłony

Na początku opublikowałem wpis z ciekawymi widokami z przystanków autobusowych/tramwajowych, który cieszył się powodzeniem. Jednakże najciekawsze linie autobusowe zainteresowały Was bardziej.

Jestem osobiście zadowolony z pomysłu i realizacji. Dodam, że mam w planie “miejskie podróże” właśnie śladem owych linii autobusowych.

Pozycja piąta – “Schowany, pełen kwiatów i spokoju OGRÓD z widokiem na Gdańsk” – 1034 odsłony

Historia tego artykułu jest bardzo ciekawa. Otóż próbując drona w pobliżu owego ogrodu, podeszła do mnie siostra zakonna. Zagadała i w ten sposób dowiedziałem się o tym świetnym miejscu. Następnie przyszedłem zrobić zdjęcia, opisałem i opublikowałem na blogu.

Reakcja w postaci wyświetleń, ale i komentarzy bardzo miło mnie zaskoczyła. To niepozorne miejsce zasługuje na uwagę. Cieszę się, że za pośrednictwem mojego bloga, dowiedziało się o nim więcej osób.

Pozycja czwarta – “7 ulic, pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk” – 1085 odsłon

Seria wpisów “7 ulic, pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk” jest dość popularna. Rzeczywiście, za pomocą ulic jesteśmy w stanie zobaczyć jak wiele skrajnych krajobrazów występuję na terenie jednego miasta.

Pozycja trzecia – “7 widokowych szlaków spacerowych w Gdańsku” – 1312 odsłon

W artykule wymieniłem 7 przykładowych szlaków spacerowych z WIDOKAMI w Gdańsku. Ważny był właśnie aspekt widokowy. Wpisy tego typu generują więcej odsłon niż inne, stąd takie zainteresowanie. Znajdziecie tam serio ciekawe trasy, które możecie na spokojnie wykorzystać.

Pozycja druga – “7 ciekawostek o Bazylice Mariackiej w Gdańsku” – 1467 odsłon

To przykład bardzo ciekawego wpisu. Otóż opublikowałem ów artykuł w 2019 roku i już do końca tamtego roku miał około 1000 odsłon. Przez cały 2020 rok został wyświetlony niemal 1500 razy. Wszystko dzięki dość wysokiemu pozycjonowaniu w google. Wystarczy wpisać – “bazylika mariacka gdańsk ciekawostki” i ów wpis znajdziecie na pierwszym miejscu. Oby służył jeszcze bardzo długo.

Pozycja pierwsza – “Gotowy plan na 3 dni w Gdańsku! (mapa z trasami, ważne miejsca, informacje praktyczne)” – 9686 odsłon

Zdecydowanie najczęściej wyświetlany wpis! Niemal 10 tys. odsłon artykułu promującego Gdańsk. Opisałem w nim pomysł na 3 dni w Gdańsku. Możecie skorzystać i zaplanować pobyt w Gdańsku, a dzięki temu zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Artykuł zyskał aż tak wiele wyświetleń, gdyż znalazł się na wykopie i zyskał trochę popularności. Bardzo się cieszę! Bowiem pragnę, by każdy kto przyjedzie do Gdańska, był świadomy tego miasta i wiedział co zwiedza.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę tego wpisu. Czeka Was jeszcze jeden podsumowujący 2020 rok artykuł, a potem ruszamy dalej.

Jeśli nie widziałeś powyższych wpisów, zapraszam do ich przeczytania.

Zachęcam również lajkowania strony “7 zdjęć z Gdańska” na FB. Możesz to zrobić poniżej.

Odkrywajcie Polskę, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa