Spojrzenie na Gdańsk – Góra Jana we Wrzeszczu

S
Cześć Przyjaciele!

Dwa tygodnie temu, w ramach programu “spojrzenie na Gdańsk”, udostępniono czwarty we Wrzeszczu oraz jedenasty w całym Gdańsku punkt widokowy. Jego pomysłodawca, Pan Witold Paweł Burkiewicz wraz z GZDiZ, typują i odsłaniają kolejne osie widokowe.

Zważywszy na fakt, iż sam od kilku lat przemierzając miasto, natykam się na mało znane a wspaniałe punkty widokowe, od samego początku jestem wielkim zwolennikiem tego programu.

Gdzie znajdziemy nową oś widokową?

Jedenaste już “spojrzenie na Gdańsk” możemy podziwiać z Góry Jana we Wrzeszczu, które ulokowane jest bezpośrednio nad ul. Akacjową. Aby dotrzeć na miejsce, wybrałem spacer wzgórzami od Jaśkowej Łąki na wschód, mijając wzgórze nad “Kaczym Dołkiem”, za którym znalazłem to, które jest bohaterem niniejszego wpisu. TUTAJ możecie zobaczyć o jakie miejsce chodzi.

Jaki mamy tutaj widok?

Nowa oś widokowa prowadzi wzrok od położonej u podnóża wzgórza willi przy ul. Sobótki i kamienic przy Jaśkowej Dolinie, poprzez “Dolarowiec”, “Quatro Towers” i “Neptun”, blokowisko na Zaspie, aż po Bałtyk. Kiedy przyjrzeć się dokładniej, wprawne oko wypatrzy bloki na Przymorzu, statki na Zatoce Gdańskiej, półwysep Helski, oraz wiele innych budynków tworzących ów miejski krajobraz.

Dodatkowo zszedłem niżej, zmieniając nieco perspektywę i na nowo ciesząc widokami!

Odnośniki do wcześniej odsłoniętych widoków

Jak wspomniałem to już czwarte “spojrzenie na Gdańsk” we Wrzeszczu, zatem można zrobić sobie spacer szlakiem owych osi widokowych, oglądając zupełnie inny, niecodzienny Wrzeszcz.

Niżej znajdują się odnośniki do każdego z poprzednich punktów widokowych powstałych w ramach programu “Spojrzenie na Gdańsk”. Zaglądajcie i planujcie wyprawy!

Spojrzenie na Gdańsk za Dworem I na Polankach 

Spojrzenie na Gdańsk ze wzgórza za Podleśną Polaną 

Spojrzenie na Gdańsk ze wzgórza nad Jaśkową Doliną 

Spojrzenie na Gdańsk z Wroniej Góry 

Spojrzenie na Gdańsk z Królewskiego Wzgórza 

Szóste i siódme spojrzenie na Gdańsk w Oliwie 

Spojrzenie na Gdańsk ze wzgórza nad Doliną Zgniłych Mostów 

Spojrzenie na Gdańsk ze Wzgórza Luizy 

Spojrzenie na Gdańsk – wzgórze nad ul. Kolonia Studentów 

Kilka (ważnych) słów na koniec

Aby być na bieżąco z Gdańskiem, blogiem i fajnymi zdjęciami, zachęcam do polubienia strony 7 zdjęć z Gdańska (klik) na facebook’u.

Odkrywajcie, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa