12 najciekawszych artykułów z 2022 roku, które warto przeczytać

1

Cześć Przyjaciele!

W 2022 roku, opublikowałem 105 artykułów na blogu. Mało to czy dużo? Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że robię wszystko sam – pomysły na tematy, zdjęcia, tekst, przygotowanie wpisu na blogu, publikowanie itd. – to jest to dużo materiałów.

Z uwagi na tematy, tytuły, niektóre wpisy “klikały” się częściej. Opisałem i wymieniłem je TUTAJ.

W niniejszym, ostatnim już podsumowaniu zeszłego roku, wymieniam 12 wpisów, z których jestem dumny. Niezależnie od ilości odsłon! To te artykuły, które bardzo chciałbym, byście przeczytali.

Jak je wybrałem? Zwracałem uwagę na interesujący pomysł, ilość pracy spędzonej przy danym artykule, Wasz odzew.

Zapraszam serdecznie do lektury i nadrabiania blogowych zaległości 2022 roku 🙂


1. “Prosta zmiana myślenia o mieście, by poczuć się wyjątkowo” – 80 wyświetleń

To jeden z artykułów, z których jestem dumny. Próba opowieści i namowy do zmiany mentalnej w podejściu do miejskiej przestrzeni. Jak widać, tego typu tematy się “nie klikają”, zatem jeśli nie mieliście okazji, zajrzyjcie do niego.

2. “Zdjęcia Gdańska z drona #4 – Pojezierze Kaszubskie, Gdańskie Żuławy i Mierzeja Wiślana – natura w Gdańsku” – 180 wyświetleń

Opublikowałem już sześć wpisów z serii “Zdjęcia Gdańska z drona” i uważam, że właśnie czwarta jest najciekawsza. Pokazałem dość dobrze jak ładnie, ciekawie i interesująco położony jest Gdańsk. Warto zerknąć, tym bardziej, że mało kto widział ten wpis.

3. “7 wyjątkowych widoków na “dwie wody” w Gdańsku” – 376 wyświetleń

Przypominam się z tym artykułem ze względu na pomysł, który ładnie ukazuje PIĘKNO naszego miasta. Gdańsk ma masę natury w swych granicach. To również wszelkiego rodzaju wody, a takie widoki jak w tym artykule, można spotkać tylko tutaj.

4. “Od czego zależy to, jak postrzegamy miasto? Co sprawia, że myślisz o Gdańsku w taki a nie inny sposób?” – 142 wyświetlenia

W tym artykule, który zyskał ledwie 142 wyświetlenia, opisałem w punktach to, od czego zależy postrzeganie miasta. Uważam to za interesujący wpis, ponieważ możecie pomyśleć czy rzeczywiście coś z tego wpływa na Wasze postrzeganie miasta.

5. “Wiosenne spacery po Historycznym Śródmieściu Gdańska – 7 tras pozwalających poznać centrum Gdańska” – 440 wyświetleń

Historyczne Śródmieście to nie tylko Główne Miasto i Wyspa Spichrzów, a wiele większy obszar. Opisałem tutaj 7 tras, które dają dość dobrze poznać niemal całe centrum Gdańska. Uważam, że warto sprawdzić i owe trasy przejść.

6. “7 sposobów, jak radzić sobie z tęsknotą za ukochanym miastem” – 107 wyświetleń

Niektóre osoby dotyka tęsknota za swoim miastem i z tego względu postanowiłem, że opiszę jak można sobie z tym radzić. Niestety mało kto zajrzał do owego artykułu, a uważam, że warto.

7. “16 najciekawszych (raczej) znanych punktów widokowych w Gdańsku” – 3319 wyświetleń

Tutaj mamy ponad 3 tysiące odsłon, więc jak na mego bloga dużo, a pokazuje go tutaj, bo chyba zdaje się nie ma innego wpisu, pokazującego praktycznie wszystkie punkty widokowe w stolicy Pomorskiego. Jeśli chcecie zobaczyć Gdańsk z wysokości, zapraszam poniżej.

8. “Pomysł na 3 dni w Gdańsku – o tym jak łączyć znane i nieoczywiste” – 287 wyświetleń

Pomysłów na zwiedzanie Gdańska nigdy za wiele. W przypadku tego artykułu postarałem się o pomysł na 3 dni w Gdańsku, by w tym czasie połączyć znane i nieoczywiste. Na wiosnę i lato jak znalazł.

9. “7 pięknych, klimatycznych i mniej znanych kościółków w Gdańsku” – 809 wyświetleń

Gdańsk to nie tylko Bazylika Mariacka i Katedra Oliwska, to również mniej znane, ukryte i śliczne kościółki. Warto się z nimi zapoznać.

10. “7 miejsc w Gdańsku na ŚWIATOWYM poziomie!” – 172 wyświetlenia

Przypominam się z tym wpisem, bowiem pokazałem tam miejsca w Gdańsku na światowym poziomie. To miejsca, których nie musimy się wstydzić. Sprawdźcie!

11. “Gdańsk vs Barcelona – czy Gdańsk jest w czymś lepszy od stolicy Katalonii?” – 233 wyświetlenia

Porównanie Gdańska do Barcelony trafiło nawet na trojmiasto.pl! Cieszę się, że mój pomysł został doceniony. Takie porównanie może szokować, ale sprawdźcie artykuł, by zobaczyć, że Gdańsk i Barcelona są pod pewnymi względami podobne.

12. “Jak Gdańsk wita przyjezdnych? 7 ciekawych miejsc, w których witamy się z Gdańskiem” – 153 wyświetlenia

No i na koniec wpis pokazujący miejsca w Gdańsku, które oglądamy na wjazdach do miast. Myślę, że to ciekawy pomysł na artykuł i warto go przeczytać.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę nowego wpisu! 🙂 Dziękuję również serdecznie za każde wejście, lekturę tego co napisałem, obejrzane zdjęcie w całym 2022 roku.

Wchodzimy w nowy 2023 rok i już jestem ciekaw, co nam przyniesie. Jednego możecie być pewni, wciąż będę pokazywał Gdańsk wzdłuż i wrzesz. Różnorodny, ciekawy, pełen interesujących miejsc i widoków.

W Gdańsku jest co podziwiać!

Zapraszam niżej do “lajkowania” strony 7 zdjęć z Gdańska na FB oraz obserwowania profilu 7 zdjęć z Gdańska na Insta.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa