Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #8

S
CZEŚĆ PRZYJACIELE!

W październiku zeszłego roku wpadłem na pomysł wpisu, który w rezultacie okazał się mini serią postów, nt ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk.

Pod koniec 2018 roku, wpadłem na pomysł wpisu, który w rezultacie okazał się serią postów, nt ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk. Jest to najchętniej wyświetlana seria wpisów na tym blogu.

JEŚLI NIE MIELIŚCIE OKAZJI ICH ZOBACZYĆ, SĄ NIŻEJ:

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #2 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #3 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #4 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #5 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #6 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #7 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #9 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #10 (klik)  

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #11 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #12 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #13 (klik)

Każdy wpis z tej serii zanotował wyższą niż przeciętną liczbę odwiedzin na blogu, co oznacza, iż znalazłem dobrą drogę do pokazania większej ilości osób tego, jak wszechstronne jest nasze miasto. A na tym mi najbardziej zależy.

Dla przypomnienia: Na przykładzie siedmiu wybranych przeze mnie ulic w Gdańsku, chciałbym pokazać jak fascynujące, różnorodne i ciekawe jest nasze miasto. Jak szerokim spektrum obrazów, skojarzeń i krajobrazów dysponuje.

ZEBRAŁEM KOLEJNE, ósme JUŻ ZESTAWIENIE SIEDMIU GDAŃSKICH ULIC, CHCĄC UDOWODNIĆ WAM W JAK CIEKAWYM I WSZECHSTRONNYM MIEŚCIE ŻYJEMY.

Zapraszam do lektury i zdjęć!

1. Ulica Myśliwska – Piecki Migowo

Myśliwska biegnie od Kartuskiej do ronda u zbiegu Jasieńskiej i Nowej Myśliwskiej. Na całej swojej długości jest bardzo różnorodna i co raz można ujrzeć inny, ciekawy widok. Bliżej ul. Kartuskiej znajdziemy starszą zabudowę, staw, sama ulica jest wąska i kręta. Dalej wiedzie obok działek i osiedli mieszkaniowych, do ul. Bulońskiej jest dość stromy odcinek. Za Bulońską jej charakter jest zgoła inny – zabudowa powstała w dużej mierze w ciągu ostatnich kilkunastu lat, Staw Wróbla, duży ruch samochodów, sama ulica jest szersza.

W moim przekonaniu bardzo ciekawa ulica, będąca dobrym punktem wyjścia do okolicznych miejsc.

2. Ulica Ogarna – Główne Miasto

Ogarna położona na Głównym Mieście, biegnie równolegle do ciągu ul. Długiej i Długiego Targu, w odległości nie większej niż 100 metrów. Jednakże mimo sąsiedztwa tak mocno uczęszczanego Traktu Królewskiego, na Ogarnej, nawet w środku lata, bywa pustawo. A warto tutaj zajść, choćby dlatego, aby zobaczyć gdzie zaczęła się odbudowa Głównego Miasta, poszukać najładniej zrobionej fasady w ramach projektu Gdańskie fasady “OdNowa”, sprawdzić gdzie mieszkał Fahrenheit oraz przejść przez Krowią Bramę na most o tej samej nazwie i spojrzeć na Motławę.

Niewątpliwie, jeśli ktoś idzie Długą i chcę trochę wytchnienia, niech wstąpi na Ogarną 😉

3. Ulica Tamka – Stogi

Jedna z ciekawszych ulic na Stogach, biegnie równolegle do Martwej Wisły. Spacerując tędy, z jednej strony oglądamy bloki mieszkalne, zaś z drugiej np. Yacht Klub, Przystań Żeglarską, domki czy zwyczajnie widok na rzekę.

Jak dla mnie właśnie tutaj tkwi klimat dzielnicy, pogranicze blokowiska i terenów nadrzecznych. Mnie się podoba.

4. Ulica Stroma – Św. Wojciech

Swój bieg zaczyna od Kanału Raduni, by wspinać się coraz wyżej między domami i zielenią na wzgórze. W niektórych miejscach na tyle wąska, że przejazd z obu stron regulowany jest światłami. Ciekawa ze względu na to, iż przy kanale mamy trochę zabudowy, zaś już na górze szerokie pejzaże pól.

5. Ulica Platynowa – Orunia Górna

Ulica Platynowa położona na Oruni Górnej, wiedzie od ul. Małomiejskiej do ciekawego punktu widokowego. W dużej mierze skupia obok siebie bloki, jednak jej początek i koniec są wyjątkowo udane. Blisko Małomiejskiej bowiem jest zbiornik retencyjny, dodający okolicy uroku, zaś na końcu Platynowej, warto się zatrzymać i spojrzeć na Dolną Orunię oraz tereny Żuław.

6. Ulica Korzeniowskiego – Brzeźno

Ulicę Korzeniowskiego w Brzeźnie dołączyłem do tego zestawienia ze względu na fakt różnorodności architektury oraz znaczącej zieleni w postaci drzew. Idąc tą ulicą serio czuje ciekawość, bowiem zestawienia niektórych budynków dają ciekawe efekty.

7. Ulica Kopalniana – Wrzeszcz

Przeglądając mapę w celu pokazania Wam kolejnych ciekawych ulic, trafiłem na rejon tzw. “Fińskich Domków” (o ich historii więcej TUTAJ). Okolica o ciekawej historii, niektóre z domków mają jeszcze swój pierwotny wygląd. Gdańsk to również takie miejsca.

KILKA (WAŻNYCH) SŁÓW NA KONIEC

Oglądajcie Gdańsk przez pryzmat różnych ulic. Poznawajcie jego różnorodność, cieszcie, ciekawcie, odkrywajcie. Gdańsk jest ciekawszy niż nam się wydaje.

Zachęcam do lajkowania i obserwowania mojej strony 7 zdjęć z Gdańska (klik) na facebook’u. Gdyż właśnie tam udostępniam każdy nowy wpis z bloga oraz każdego dnia dziele swoim spojrzeniem na Gdańsk.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa